Son yılların en çok konuşulan soy adına sahip kardeşlerini size takdim etmek isterim: Joe ve Anthony Russo. Kendileri çok uzun süredir Marvel Sinematik Evreni’nde en kaliteli filmlerin yönetmen koltuğunda yarattıkları harikalarla tanınmaktalar. Captain America’nın Winter Soldier ve Civil War filmlerinin yanı sıra Avengers için de Infinity War ve Endgame şahanelerinde imzaları var. Yani anlayacağınız Marvel hayranları için bir hayli önemli ve değerliler kendileri.

Şimdi itiraf edelim; kendilerinin şöhreti bir hayli parlamış yönetmen biraderler olarak anıldığı bu koca sektörde, inanır mısınız, havada kapılmaması gerçekten absürt olurdu. Evet evet, biz de yüksek bütçeli bir şeyler çekiyor olsak mutlaka arayacağımız ilk isimlerden biri Russo Biraderler olurdu doğrusu. Çünkü gişe canavarı filmler konusunda deneyimliler. Eh, son zamanlarda da zaten festival veya bağımsız filmlerden ziyade gişe filmleri iş yapıyor malum… En ideal tercih olabilirlerdi.

'Captain America: Civil War' film screening, New York, America - 04 May 2016

Netflix de aynı akıllılığı göstermiş ve yepyeni bir proje için Russo Biraderler‘i bünyesine katmayı başarmış. Üstelik geek damarlarınızdaki hücreleri kıpır kıpır edecek kadar heyecan verici bir fikirle gerçekleştirmeyi umuyor bunu. Ne mi? Hemen söyleyelim: Magic: The Gathering!

Şu müthiş kart oyunu olan Magic: The Gathering‘den bahsediyorum elbette. Evet. Russo Biraderler ve Magic bir arada. Üstelik bir animasyon dizisi olarak Netflix‘te. Rüya gibi, değil mi?

“Çıktığı dönemden bu yana Magic: The Gathering’in büyük birer hayranı ve sıkı oyuncularıyız. Bu hikayeleri animasyonlar yardımıyla hayata getirecek olmak ise bizim için gerçekten de tutku dolu bir proje olacak.”

gYq6Pv6

90’ların bağımlılık yapmış olan Magic oyununun dizisi geliyor, yönetmenler rüştünü ispatlamış isimler ve oyunun aşırı manyak da hayranıymışlar; daha ne?! Dizinin animasyonlarında Bardel Entertainment, yani Adult Swim çatısı altında Rick and Morty‘yi yapan stüdyo, görev alacak. Yapımcılar arasında ise Star Wars: The Clone Wars‘tan Henry Gilroy ve The Tick‘ten Jose Molina var. Şu an saydığımız her bir ismin biz geekler için ne anlamlar ifade ettiği açık açık ortadayken, gerçekten de heyecanlanmamak için yerimizde duramıyoruz ahali. DANS, RENK!

Henüz ne zaman çıkacağına veya kaç bölüm olacağına dair bir detay yok, ancak Netflix’in yaktığı yeşil ışık yetiyor da artıyor bile şu süreçte. Biz aşırı tav olduk bu projeye, sizde durumlar nasıl?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.