İnternet okur-yazarlığının bizlere kazandırdığı bazı deformasyonlar var, bunu kabul etmemiz gerekiyor. Örneğin bazen internette, özellikle forum sitelerinde “Arkadaşlar x yerinde çalışan akrabamdan bir duyum aldım. Şöyle bir şey olacakmış.” gibi yorumlarla karşılaşırız. Hali hazırda internette duyduğu her şeye güvenmemek için savunma mekanizmaları geliştiren bizler için “Akrabamdan duydum” kelimeleriyle başlayan tüm cümleler otomatik olarak yalan gibi gelir bize. Bu kelimelerle başlayan yazıları artık inanmayarak okuruz. Fakat işte bu şekilde yazılan yüz yazının doksan dokuzu yalan olsa da doğru çıkan bir tanesi bizim, hâlâ böyle yazıları okumamıza neden oluyor. Buna en güncel örnek ise dün geldi, bir Reddit kullanıcısı Bebek Yoda’nın ismini tam iki ay öncesinden haber verdi!

Bu noktada hemen küçük bir spoiler uyarısı vereyim. Her ne kadar bu yazıda Mandalorian’ın yeni bölümünden büyük spoilerlar vermeyeceksem de olayı anlatmak için küçük birkaç spoiller verebilirim. Ey, geekler uyarıldınız!

Bu küçük uyarıyı geçtikten sonra hemen haberimize geçelim. Bildiğiniz gibi dün, hepimizin severek takip ettiği Mandalorian’ın yeni bölümü geldi ve tam anlamıyla gönlümüzü mest etti. Spoilerlı olarak daha sonra inceleyeceğimiz bölümün belki de en büyük olayı Bebek Yoda’mızın bir isme sahip olduğunu öğrenmemiz oldu. Neredeyse bir yılı aşkın süredir Bebek Yoda diye seslendiğimiz varlığın isminin Grogu olduğu öğrenmemizle hem çok mutlu olduk hem de inanılmaz heyecanlandık. Fakat işin garibi bu isim Reddit’in Mandalorian başlığında tam iki ay önce bir kere zikredilmiş.

Denim__Dan adlı bir kullanıcının tam iki ay önce açtığı “Baby Yoda is going to have a name in season 2” yani “Bebek Yoda, ikinci sezonda bir isme sahip olacak” isimli bir dün öğrendiğimiz isim olan Grogu’nun, Bebek Yoda’nın gerçek adı olacağını söylemiş. İddiasına, “Disney’de çalışan bir dublör akrabam var. Mandalorian’da da çalıştı. Onun dediğine göre Bebek Yoda’nın adı Grogu olacakmış” diye başlayan Denim__Dan’e doğal olarak kimse inanmamış, sahte haber diye itham etmişler. Fakat zaman, her bilge kişiyi olduğu gibi Dan’i de haklı çıkardı ve Bebek Yoda’nın isminin iki ay öncesinden sızdırıldığı kanıtlandı. Reddit alemi olarak Dan’e bir özür borçluyuz. Özür dileriz Dan!

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.