Malumunuz, an itibariyle Netflix‘te yayınlanmak üzere bir Witcher dizisi geliştiriliyor ve biz de geek-ül âlem olarak diziye dair son derece heyecanlıyız. Özellikle de dizinin halihazırda güzel bir uyarlama olan CD Projekt RED oyunlarından ikinci el bir uyarlama yapmayacağını, direkt olarak kitaplardan taze bir bakış açısıyla hayatına başlayacağını duyduğumuzdan beri heyecanımız iyiden iyiye cıvıllanmış vaziyette. Gelin görün ki elimizde çok fazla bir şey yok konuyla ilgili. Sadece dizinin başyazarı olacak Lauren Hissrich bir ara Twitter’a çıktı, karakterlerin tanımlarını yazdı; o kadar.

Ancak o karakter tanımlarından bugün hayra alamet bir şey çıkmış olabilir.

İkinci tweet’te gördüğünüz gibi, ortada yapılan bir Vesemir tanımı var. Vesemir, diyor Hissrich; babacan, bilge, çevik, kadim ve Kaer Morhen’in duvarları dışarısında değişen dünyayla yüzleşip nasıl değişeceklerini anlamak zorunda olan kaybolmakta Witcher’lar kastının hikayeleri, sırları ve mücadelelerinin tarihçisi ve muhafızı. Güzel ve şık bir tanım. Twitter kullanıcılarına göre de fena hâlde Mark Hamill‘i çağrıştırıyor. Bu çağrıştırma Hamill’e ulaştırılıyor. Hamill gönlü geek bir adam olduğu için şöyle dahil oluyor meseleye:

Bunun ne olduğuna ya da ne ile alakalı olduğuna dair hiçbir fikrim yok, ama katılıyorum bu rol benim tarafımdan oynanabilir/oynanmalı”

Sonra buradan pası alan The Witcher Twitter hesabı konuya dahil oluyor. Çünkü tabii ki konuya dahil oluyor. Mark Hamill Witcher’la ilgili tweet atmış. Polonya’da milli tatil ilan etseler yeridir.

Çok çok kötü bir Photoshop işi olmanın haricinde, bu tweet maşallahlık bir ilgi çekiyor. Konu elbette her şeyi başlatan tweet’in sahibi Hissrich’e intikal ediyor. Hissrich’de koskoca Luke Skywalker’ın mevzuya dair bir tweet atmış olmasına doğal olarak fena coşuyor.

#TheWitcher hayranları, az önce kalp krizi geçirmiş olabilirim Mark Hamill sağ olsun. Ölürsem sorumlusu odur. Her şeye de değer.”

Şimdi de #HamillforVesemir Twitter’da bir mevzu olarak yükseliyor. Netflix’i darlayan darlayana. İnsanlar heyecanlanıyor. Biz de diyoruz ki: Neden olmasın? Hamill’den iyisini mi bulacaklar? Yoo. İyi oynar mı? Tabii ki. İzlerken keyiflerden keyiflere koşar mıyız; çok! Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.