Civil War’ın 6 Mayıs 2016 çıkış tarihi yavaş yavaş yaklaştıkça, filmle ilgili elde ettiğimiz bilgi sayısı da doğru orantılı olarak artıyor. Geçtiğimiz günlerde Mark Ruffalo’nun Hulk olarak filmde arz-ı endam eyleyeceğini Anthony Mackie’nin ağzından kaçırmasıyla öğrenmiştik. Şimdi de filmin Empire dergisine konuk olduğu özel sayı sayesinde, Martin Freeman’ın bu dakikaya kadar gizli tutulan rolünü öğrenmiş olduk.

Freeman, filmde Everet Ross karakterini canlandıracak. Eğer karakterin ismi tanıdık geliyorsa, muhtemelen Black Panther‘ın The Client isimli çizgi romanını okumuşsunuzdur. Ross orada T’Challa ve ekürisine atanan diplomatik ataşeyi canlandırıyordu. Filmdeki rolü de buna yakın olacak. Ross karakteri, Amerika’nın Wakanda ataşesi filmde. Yalnız Freeman’ın beyanlarına göre, biraz ortada duruyor. Civil War’ın hangi tarafında olduğu çok net değil.

Civil-War-Martin-Freeman

Bu ne anlama geliyor? Öncelikle, Ross büyük ihtimalle bize Wakanda’yı ve T’Challa’yı anlatan sahnelerin karakteri olacak. Teşhir için kullanılacak yani biraz. Ama ondan daha da önemlisi, bu Martin Freeman’ın rolünün tek filmlik olmayacağına işaret ediyor bana soracak olursanız. Freeman kalibresinde bir aktörü –ki unutmayalım, adam The Hobbit’ti arkadaşlar– isimli bir karaktere atayıp, tek filmde harcamazsınız, hele ki bu karakter spesifik bir kahramanla anılıyorsa.

Ekran görüntülerinde Freeman’ı Sharon Carter, yani Agent 13 ile birlikte görüyoruz. SHIELD dağıldıktan sonra Agent 13’e ne olduğuyla ilgili bir fikrimiz yok, ama kuvvetle muhtemel kendisi hikayeye Black Panther’a atanan diplomatik kuvvetin bodyguard’ı gibi bir şekilde dahil olabilir. Belki oradan bir bağ kurulur, muhabbet koyulaşırsa, Agent 13 de Black Panther filminde kullanılabilir, fena da olmaz açıkçası. Siz ne diyorsunuz peki?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.