Marvel Sinematik Evreni’ni başından beri büyük bir ilgiyle takip edenler olarak, sanırım birçoğumuz End Game filminde, MCU’ya sonuna kadar doyduğumuzu hissettik. Çizgi romanlarda gördüğümüz tarzda, onlarca kahramanı yan yana savaşırken seyrettiğimizde hem geekliğin doruklarına ulaştık hem de ne yalan söyleyeyim tatmin olduk işte. Fakat biz artık doyduk, Marvel yapımları daha fazla bizi etkileyemez dedikçe Marvel bizi şaşırtmaya devam etti ve her seferinde daha ilgi çekici bir yapımla karşımıza çıktı. Bugün de bu ilgi çekici yapımların belki de en büyüklerinden bir tanesi, Eternals filminin fragmanıyla geldim karşınıza.

Eternals filmi daha en başından beri içerisinde bulunan oyuncuların kaşesiyle, diğer tüm Marvel yapımlarının önüne geçiyordu. Angelina Jolie, Kumail Nanjiani, Richard Madden, Salma Hayek, Kit Harington ve daha birçok yıldızın yer aldığı film, sadece oyuncu kadrosuyla bile ağzımızın suyunu akıtmaya yetiyordu. Bir de bütün bu isimler yetmezmiş gibi, filmin yönetmeninin Nomadland ile adından oldukça fazla söz ettiren Chloé Zhao olması, bizim filme olan heyecanımızın kat be kat artmasına sebep oluyordu. Zaten fragmana bakınca bile Chloé Zhao ’nun etkisini bariz bir şekilde fark ediyor ve görsel açıdan, şimdiye kadarki en iyi Marvel filmlerinden biri ile karşı karşıya olduğumuzu anlıyoruz.

The Eternals, binlerce yıl önce uzaydan dünyaya gelerek, insanların medeniyet kurmalarına yardım eden ve onlara bildiklerini öğreten bir uzaylı ırkı konu alıyor. Her biri birbirinden güçlü ve ölümsüz olan bu ırkın üyeleri, başlangıçta insan ırkına sadece yol göstermeye çalışıp onları, tehlikeli durumlardan direkt olarak korumaktan kaçınarak yaşamlarını sürdürürler. Fakat büyük bir trajedi sonucunda insan ırkını, The Deviants isimli büyük bir tehditten korumak için aldıkları bu karardan vazgeçerler ve bu kötücül güce karşı birlik olmaya karar verirler. Böylece saklandıkları gölgelerden çıkarak, süper kahraman olma yolunda ilk defa bir adım atarlar.

Chloé Zhao ‘nun, “Bu film ölümsüz bir ırkın dünyamızdaki maceralarını konu alacak. Fakat onların maceraları, bu dünyada olmanın ve insanlığın ne demek olduğunu keşfetmemizi sağlayacak” diyerek sunduğu Eternals, açık ara dördüncü fazın en çok beklediğim filmi. Yani konusu, oyuncuları, yönetmeni ve fragmanıyla film, gerçekten onu sevmekten başka çok fazla bir seçenek bırakmıyor bize. Şimdilik fragmanda karakterlere çok az odaklanabildik hatta Kit Harrington’un canlandırdığı Dane Whitman’ı sadece bir sahnede gördük ama gördüklerimiz bize yetti. Ayrıca fragmanın son sahnesinde “Belki Avengers’a ben liderlik ederim” gibi göndermeler de oldukça tatlıydı. Biz bu filmi heyecanla bekliyoruz!

5 Kasım 2021’de çıkması planlanan Eternals filminin ilk fragmanını siz nasıl buldunuz sevgili geekler? Oyuncu kadrosu sizin de ağzınızı sulandırmıyor mu? Yorumlara bekliyoruz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.