Daha önce de yazıp çizdik zaten, Marvel Cinematic Universe işlerinin bu denli başarılı olmasının arkasında yatan en önemli sebeplerden biri; filmlerini yaparken genel bir “süper kahraman filmi” janrı uydurmaya çalışmayıp, sadece içinde tesadüfen süper kahramanlar bulunan farklı janra filmleri oluşturmaya uğraşması. Guardians’ın space opera, Iron Man’in techno-thriller, Winter Soldier’ın politik gerilim, Ant-Man’in soygun filmi olması gibi düşünün bunu. Her biri ilk önce başka bir janra hizmet ediyor, sonrasında süper kahramanlığın koşullarını yerine getiriyor.

Ama bu janrlar arasında bir eksik var. Romantik Komedi. Marvel Cinematic Universe aktörleri aslında romantik komedi türüne hiç uzak değiller. Chris Evans, Anthony Mackie ve Chris Pratt beraber What’s Your Number‘da oynadılar (ki orada Pratt’in eşi Anna Faris de var); Paul Rudd ve Cobie Smulders birlikte They Came Together filminde rol almışlardı, Scarlett Johansson ile Bradley Cooper He’s Just Not That Into You filminde boy göstermişlerdi… Ama bu romantik komedi geçmişini, MCU’ya taşımadılar.

Bu eksikliği Vulture görmüş, kapatmak istemiş, ortaya da şu videoyu çıkartmış. Görüntüler çoğunlukla Age of Ultron’dan; özellikle de parti sahnesinden. Arkada tam bir Garry Marshall ya da Richard Curtis filmine müsait bir şarkı patlıyor, böyle esprilerde müzik tam yerinde kesiliyor falan… İş baya şahane yani. Ama bir de, arada dayanamamışlar, fragmanı kesip, araya Civil War‘dan görüntü atmışlar. Çalan müzik de, Adele – Hello. Konu? Bucky ve Steve’in ölmez, bitmez bromansı!

Biz fragmanı şöyle iliştirelim, siz tepeleme izleyin, keyifle! Buyurun!

https://www.youtube.com/watch?v=OSKb4Z5iLYE

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.