Marvel her geçen gün değişik bir duyuruyla, haberle, yenilikle karşımıza çıkmaya devam ederken, yine bugünlerde duyurduğu şu iki haber için de ilgi çekmeyi başardı. Haberlerden ilki, Avengers filmleri kadrosunda yer alan Hawkeye’ı canlandıran oyuncu Jeremy Renner ile ilgiliyken, diğeri de hikayesi ve karakterleriyle kendinden bir hayli konuşturan Guardians of the Galaxy Vol 2 cephesinden. Zira biz bu ikisinin de neresinden tutup ne yorum yapalım karar veremedik, siz geeklere bıraktık yorum işini. Bakalım sizler neler diyeceksiniz bu konularda.

Hawkeye Kendisi İçin “Öldürün Bence Ya” Demiş

GH-14388_R

IGN’den edindiğimiz bilgiye göre, Renner ilk Avengers filmi çekilirken karakteri Clint Barton’a pek de ısınamamış. Hatta öyle ki kendisi, karakteri Hawkeye’ı öldürmeleri için stüdyoya ricada bulunmuş. Bunun nedeni olarak Hawkeye’ın ortalıkta “zombi gibi” dolanmasını ve “Loki’nin kölesi” olarak gözükmesini öne süren Renner, bu hayal kırıklığını “Hawkeye’ın nasıl biri olduğunu duyduğumda çok heyecanlanmıştım, bu nedenle biraz üzüldüm.” şeklinde açıklamış.

“Beni filmden atmak isterseniz diye size bir seçenek sunuyorum. Bilin diye söylüyorum, eğer herhangi bir an beni öldürmek isterseniz, babacık bir kalp krizi geçiriyor olacak.”

Bu cümlelerle, ilk filmdeki Hawkeye’dan memnun olmayan Jeremy Renner, şimdilerde Age of Ultron veya Civil War gibi filmlerle karakterini öldürmek yerine benimsemişe benziyor. Zira kendisinin de açıklamalarında “Hawkeye’ı keşfetmek için bekleyemediği” ve “bu karakter üzerine cidden havalı fikirleri olduğu” şeklinde söylediği sözlerle, yüz seksen derece dönmüş gibi. Ne dersiniz, herkes ikinci bir şansı hak eder mi?

 

Ne Demek “Sonsuzluk Taşı” Olmayacak?!

4868752-3915564093-9-fad

Comic Con’daki panellerinde Guardians of the Galaxy Vol 2 için haberleri, röportajları ve bilimum her türlü şeyi sunup da fragmanını yayınlamayan Marvel, bu sefer film adına önemli bir açıklamada bulundu. Hatta öyle ki bu açıklama filmin ana konusunu oluşturacak ve belki de kalbi denilebilecek bir şeyden mahrum kalmasıyla ilgili.

İlk filmini de yönetmiş olan James Gunn’ın Facebook’ta yayınladığı habere göre GotG Vol 2 içinde herhangi bir “sonsuzluk taşı” yer almayacakmış. İlk filmin tamamını bir sonsuzluk taşının peşinde geçiren karakterlerimizin, bu seferki uğraşının herhangi bir taş üzerine olmayacağını duymak oldukça ilginç. Zira Marvel Sinematik Evreni‘ne katılan Doctor Strange ile beraber bu taşların ilerleyen filmlerde daha önemli ve net kısımlarda yer alacağını düşünen birçok hayrana göre bu haber şimdilik tuhaf olmaktan başka bir şey değil. Bulunan ve filmlerde işlenenlerin aksine, henüz ortaya çıkmamış ve ilerleyen yıllarda çıkacak filmlerin içinde yer alması beklenen bu taşlardan birinin, gelecek sene çıkacak Guardians of the Galaxy filminin ikincisinde yer almayacağını öğrenmek harbiden de ilginç zira.

Peki sizin düşünceleriniz ne bu konuda? Sizce gelecek Guardians of the Galaxy filminde herhangi bir “sonsuzluk taşı”nın olmaması ne kadar iyi karşılanabilir derecede bir haber? Sizde MCU’nun ilerlediği çizgiyi kötü mü etkiler yoksa zaten çizgi romanlara harfi harfine bağlı kalmadıkları için iyi bir gelişme mi olur? Yorumlarınızı bekliyoruz!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.