Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda James Gunn, uzun tartışmalara yol açacak türden bir sebeple Marvel ve Disney ortaklığında Guardians of the Galaxy yönetmenliği de dahil olmak üzere gelecekteki tüm ortak projelerinden kovulmuştu. Ancak yönetime rağmen tam da şuradaki haberimizde de anlattığımız üzere GotG oyuncuları, yönetmenlerinin arkasında durarak verilen kararın saçma olduğuna kanaat getirdiler. Neredeyse bütün internet alemi de bu olay üzerine çok uzun tartışmalar patlattı, neredeyse kanlı bıçaklı hale gelindi. Sonuç ne oldu? Bizim akşam eve ekmek götürmemize engel olan ya da fayda sağlayan hiçbir şey dışında her şey.

James Gunn’ın artık Disney ile çalışmayacağı kesin bir sonuca bağlanmıştı evet. Gel gelelim bizzat kendisinin yazdığı GotG 3 senaryosunu hala kullanabileceklerini de söyleyen Marvel-Disney ikilisi, bu konuda Gunn’la tüm ilişkilerini nasıl kopardıkları konusunda biraz tereddütte bıraktılar hayranları.

Zaten son yıllarda interneti ele geçiren hassas meseleler iyice çoğalmıştı, bu da bardağı taşıran damlaların arasındaydı bir bakıma. Ancak yine de bu, hiçbir sektörde olmadığı gibi, suçlananın hayatına tam anlamıyla son vermedi tabii ki de. Koskoca James Gunn’dı bu; film sektörünün yetkili isimleri tabii ki de onu bir projeye dahil edecekti eninde sonunda. Öyle ya da böyle…

wb-SuicideSquad_EV-Full-Image_GalleryBackground-en-US-1502752057575._RI_SX940_

E zaten sonuç da böyle oldu: The Hollywood Reporter’ın haberine göre James Gunn, Marvel’a nispet yaparcasına DC cephesine geçmeye karar vermiş. Guardians of the Galaxy ekibini beyaz perdeye taşıyan Gunn’ın artık yeni projesi Suicide Squad olacakmış.

Suicide Squad, çizgi romanları bilen ya da bilmeyen herkesi tatsız anılarla bıraktığından ötürüdür diye sanıyoruz, böyle bir arayıştaymış. Gunn gündeme bomba gibi düşüp tüm interneti aylarca oyalamasaydı ve Disney’den kovulmamış olsaydı, muhtemelen Suicide Squad’ın devam filmi için böylesine reklamsal bir isim daha bulamayacaklardı. DC, Marvel’a karşı olan savaşında sağlam adımlar atmaya çalışıyor, çoğu zaman tökezliyor; ama asla vazgeçmiyor. Görüyoruz ki “karanlık DC” havasını bir de yönetmen seçimleriyle ispatlamaya çalışacaklar. Eh ne diyelim, belki bu sayede DC de gani gani gişe yapar, ne dersiniz?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.