Spider-Man’in üçüncü filminin şimdiye kadar, hakkında en çok spekülasyon yapılan film olduğunu söylememiz gerek. Hem Multiverse iddiaları hem de Andrew Garfield ve Toby Maguire’ın filmde olacağı söylentileri, filmin kendisinden daha fazla konuşulur oldu. Bu noktada Marvel’ın en başındaki adam bile “Bazı iddialar doğru, bazıları değil” diyerek ketumluğunu konuşturdu ve işin içinden sıyrıldı. Fakat dün gece garip bir olay oldu, Spider-Man filminden yeni görüntüler ile beraber filmin yeni isimleri duyuruldu. Doğru duydunuz isim değil, isimleri. Zira Marvel, dün gece yeni Spider-Man filmi için, hiçbirinin gerçekliğinden emin olamadığımız tam üç isim duyurdu!

Marvel Sinematik Evreni başından beri inanılmaz bir gizlilikle sürdürülüyor. Öyle ki her Marvel evreninin bir parçası olan tüm aktörler, çıktıkları televizyon programlarında kendilerine yöneltilen en ufacık bir soruya bile kaçamak cevap verirler, eğer ağızlarından bir şey kaçırırlarsa Marvel’ın onları öldüreceğini söyleyerek dalga geçerlerdi. Her ne kadar bu uygulama birçok aklı başında Marvel oyuncusunu, filmleri hakkında spoiler vermekten alıkoysa da Mark Ruffalo ve Tom Holland gibi iki yiğit, yaptıkları hatalar ile bizimle, daha önce filmler hakkında birkaç bilgiyi önden paylaştılar. Fakat sanırım artık Marvel, Tom Holland ile nasıl başa çıkacağını buldu: Spider-Man 3 filminin adı için ortaya bir sürü yanlış bilgi atmak!

Tom Holland’ın resmi Instagram sayfasından, yeni Spider-Man filminin “Spider-Man: Phone Home” olacağına dair bir afiş paylaşılınca hepimiz birden aynı şeyi düşündük ve yine Tom Holland’ın vaktinden önce bir şeyleri açıkladığını sandık. Tam klavyemi önüme alıp “Yeni Spider-Man filminin ismi belli oldu” şeklinde başlık atıyordum ki bir baktık Peter Parker’ın en iyi arkadaşı Ned rolünde izlediğimiz Jacob Batalon da kendi Instagram sayfasından yeni Spider-Man filminin adının “Spider-Man: Home Wrecker” olacağını duyurdu. Biz tam ne olduğunu anlamaya çalışırken Zendaya da işin içine girdi ve o da üçüncü Spider-Man filminin adının “Spider-Man: Home Slice” olacağını iddia etti. Ve böylece anladık ki Spider-Man filmi oyuncuları resmi olarak bizimle dalga geçti.

Açıkçası dün gece bu başlıklar etrafta dolanırken birbirinden büyük haber sitelerinin “Spider-Man filminin adı belli oldu!” şeklinde başlık atıp sonra kendilerini düzeltmelerini izlemek oldukça eğlenceliydi. Öte yandan her ne kadar bütün bunların bir şaka olduğunu ve Marvel ekibinin, bizimle dalga geçtiğini düşünsek de belki de bu isimlerin arasında gerçek ismi de paylaştılar ve hepimizin sahte olduğuna inanmamızı istediler. Bana bakmayın Marvel bu, şeytana pabucunu ters giydirir.

Film ile ilgili gelen bu görseler ve yanıltıcı film isimleri haricinde Tom Holland, Russo Biraderler’in yönettiği Cherry filminin basın gösterilerinde Spider-Man’in üçüncü filminin çok havalı bir koridor sahnesine sahip olduğunu ve bu sahnenin çekimlerinin neredeyse bir ay sürdüğünü söyledi. Ayrıca  kendisine sorulan, Tobey Maguire ve Andrew Garfield’ın, filmde bir cameoları olup olmayacağı ile ilgili sorulara “Hayır, bu filmde gözükmeyecekler. Ama benden çok gizli bir bilgi saklıyorlarsa orasını bilemem” şeklinde cevap verdi. Normalde bu çocuğa güvenirdik ama işte dün, bizi kandırmasından sonra artık onun dediklerine de şüpheyle bakıyoruz. Şimdi sen de herkes gibisin Tom…

Birbirinden farklı üç afiş ve üç film içi görselin paylaşıldığı Spider-Man üç filmi için siz ne diyorsunuz? Sizce bu isimlerden bir tanesi gerçek isim olabilir mi? Ya da üçüncü filmin ismi ne olmalı? Yaratıcılığınızı konuşturun!

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Comment

  1. Bence film bu isimlere sahip 3 bölümden oluşucak. İlkinde sadece Tom Holland, ikincisinde Maguire ve üçüncüsünde Garfield dahil olucak. Çok da inanamıyorum açıkçası ama olsa harika olur

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.