Avengers: Infinity War‘ın çıkışına çok yaklaştık. Artık on günden az bir süre sonra neymiş bu kadar vesvese, bizzat kendi gözlerimizle görebileceğiz. Böylesi büyük bir blockbuster’ın ömrünün bu noktasında üzerimize fragman, klip, röportaj, bilgi ve buluntu yığılmasına alışığız normalde, fakat Infinity War öylesi bir sır bulutu ile bürülü ki; bunun yerine devamlı “Nereden nereye geldik lan, heyhat” tipi beyanlar karşımıza çıkıyor.

Misal:

Video epey ilginç açılıyor aslında. Yıl 2008, Iron Man filmi vizyona girmeden kısa bir süre önce yönetmen Jon Favreau ile bir röportaj yapılmış. Favreau, garibim, daha elde fol yok yumurta yokken konuşabileceği en güzel şekilde konuşmuş. “Bilmiyorum” diyor, “bu film çok büyük bir başarısızlık da olabilir, orta hâlli bir tekil başarı da olabilir, başka bir şeye de dönüşebilir“. Tabii ki biz tarihin bu noktasında biliyoruz ki, başka bir şeye dönüşüyor.

Zaten sonrasında da videonun geri kalanı bu başka şeyi, olağan bir seyirde anlatıyor. Çok fazla enteresan detay yok. Infinity War setinde buldukları yetkili kişilere iki üç güzel şey söylettirip, uç uca eklemişler. Daha önce Marvel’ın bu tip “İyi geldik iyi” videolarını izlemediyseniz, keyifli bir beş dakika geçireceğinize temin edebilirim. İzleyenler için ise eşsiz ve özel olan sadece iki detay var. Biri ortada. Biri sonda.

Ortada olan, Marvel Cinematic Universe’ün en hakkı yenen mensuplarından birine en sonunda ışık tutulmuş olması. Bir süre önce Reddit’te de Marvel altreddit’i tarafından “Lan biz bu kadını niye yeterince övmüyoruz” diyerek hatırlanan Sarah Halley Finn. Finn, tüm Marvel’ın kasting direktörü. Bakın, bütün oyuncu seçimlerinden sorumlu yani bu kadın. MCU’yu sevin sevmeyin, “doğru oyuncu seçmediler” diyebilecek olanınız var mıdır? Doğru hikaye yazmadılar, doğru mizah dozu tutturmadılar, doğru karakterlere odaklanmadılar; peki. Ama Finn işini doğru yapmadı diyebilir miyiz? Bence mümkün değil.

Sondaki detay ise Brie Larson. Tüm videonun Brie Larson ile bitmesi, Oscar ödüllü oyuncunun Captain Marvel‘ı oynadığı düşünülünce insana manidar geliyor. Sanki “geleceği bu karakterin üstüne koyacağız” der gibi gibi… Siz ne dersiniz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.