Geçenlerde haberini geçmiştik, hatırlayacaksınız; Marvel Studios 2020 senesi için üç tarihin yerini ayırttığını duyurdu resmi olarak. Bu üç tarih, belli ki Civil War ile başlayacak, ve yeni düzenlemeye göre Inhumans ile bitecek olan üçüncü faza dahil değil, bilhassa dördüncü fazın ilk üç filmi konumundaydı. Biz de biraz içimize kapandık, bu filmler ne olabilir diye biraz tahmin makinelerimizi çalıştırdık. Sonuçları, oranlarına göre sıraladık. Şöyledirler efendim, buyurun.

 

1. Spider-Man 2

01 Spider-Man ANAD Marvel

İhtimal: %99

Şimdi elimizi vicdanımıza koyup konuşalım: Marvel illa ki bir Spider-Man 2 yapacak. Oradaki %1 olmama ihtimali, inanılmaz imkansız olsa da Sony ve Marvel arasnıdaki anlaşmanın bozulmasına işaret ediyor. Ama muhtemelen böyle bir şey olmayacağı için, asıl soru şu olarak geriye kalıyor: Spider-Man 2, nasıl bir film olacak? Bizce ikinci filmde bir Web Warriors teması yakalayıp, işin içerisine Anya Corazon, Jessica Drew, Miles Morales gibi diğer Spider-karakterleri ekleyebilirler. Ama eklemeseler bile, bir Spidey kesinlikle var o 2020 tarihlerinde.

 

2. Guardians of the Galaxy, vol. 3

02 Guardians of the Galaxy

İhtimal: %90

Bu da yine banko oynanacak atlardan bir tanesi. Burada Spider-Man 2’ye kıyasla olabilitesinden bir değil, on puan düşmemizin sebebi ise belki –ufak bir ihtimal olsa dahi– takımın Infinity War sonrası ayakta kalamayacak olma olasılığı. Dürüst olmak gerekirse Marvel yumurtlayan tavuğu kesmek istemeyecek, illa ki bir Guardians 3 çıkartacaktır karşımıza. Hatta bizce, Captain Marvel filminin performansına göre, üçüncü Guardians’da kadroya bir adet Carol Danvers da ilişebilir rahatlıkla. Böylelikle film Captain Marvel 2 vazifesi de görmüş olur.

 

3. Doctor Strange 2

03 Doctor Strange

İhtimal: %80

Doctor Strange aslen Marvel için büyük şeyler beklediği bir seri değildi; yalnız direksiyona ümit vaat eden bir yönetmen yerleştirmeleri; ardından da kadroyu Benedict Cumberbatch, Tilda Swinton, Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams gibi isimlerle güçlendirip, bir de ortaya Mads Mikkelsen dedikodusunu atmalarıyla bir anda MCU’nun en merakla beklenen gelecek filmlerinden biri oluverdi. Biz Doctor Strange 2 ihtimalini sadece şu gerçeğe dayandırıyoruz: Benedict Cumberbatch gibi bir oyuncuyu, tek film için işe almazsınız. Zaten o ikincisi için gereken gişeyi kendinden sağlar.

 

4. Black Panther 2

04 Black Panther

İhtimal: %75

Black Panther kağıt üzerinde ilgi çekici bir karakter. Önceden Civil War’da gözükeceği için, ilk filminde gişe olarak da avantaj sahibi olacaktır. Yalnız tabii ki, ortada muallakta kalan bir durum da var. MCU’nun artık belirli bir alt gişe sınırı olduğunu ve bu sınırı aşmanın Marvel’ı ihya ettiğini Ant-Man örneğinde gördük; ama yine de Black Panther belirli bir performansı göstermezse, Marvel için “harcanabilir fikri mülk” kategorisine girebilir. Bir de tabii, karakterin Infinity War‘da dramatik bir final için kurban edilebilecek karakterler arasında olduğu gerçeği de var.

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.