4. Ama Öncesinde Deadpool’a Bir Gönül Bağı Var

Gwenpool 5

Hatırlayacaksınız, Spider-Gwen karakteri Spider-Verse event’inde bir alternatif hikayeden popülarite kazanıp yürümüştü. Gwenpool’un bundan çok daha basit bir orijini var. Kendisi Chris Bachalo‘nun 2015 yazında çıkan Deadpool’s Secret Secret Wars #2 varyant kapağından ünlendi. O ayın varyant teması “Gwen”‘di, ve pek çok karakter Gwen Stacy’yi farklı süper kahramanlara monte etti. Ama ne hikmetse, Gwenpool aradan sıyrıldı, dikkatleri çekti, Hastings-Beyruth ikilisi de Howard the Duck’ta meseleyi başlattı!

 

5. Hiçbir Süper Gücü Yok

Gwenpool 2

Aynen öyle, Gwen’ciğimizin zerre süper gücü yok. Daha doğrusu, şöyle diyelim; geleneksel anlamda bir süper gücü yok. Zira onun özelliği, onu süper yapan şey, oyunun kurallarını biliyor olması. Süper kötülerin mutlaka kaybedeceğini biliyor, bu evrende ölümden dönülebileceğini biliyor, ana karakter olduğu için güvende olduğunun farkında, çizgi roman dünyasında olduğu için kolayca silah bulabileceği gerçeğini sık sık kullanıyor… Bunları biliyor, çünkü Gwen bizim dünyamızda baya sıkı bir çizgi roman okuru. Yani Gwenpool baya geek’liğiyle savaşıyor çizgi roman aleminde!

 

6. Nisan’da Kendi Serisi Geliyor

Gwenpool 6

Aynen öyle. Kendisinin Howard the Duck’taki 3 sayılık mini-hikayesi bitti. O hikaye karakteri çok güzel oturttu, giriş-gelişme-sonuç üçlüsünü verdi, görevini ifa etti. Şimdi aynı yazarla, ama bu sefer farklı bir çizim ekibiyle Nisan 2016‘da Gwenpool’un kendi serisi gelecek. Ve şimdiden söylüyoruz, okumayan çok şey kaçıracak bizce!

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.