DC şu sıralar çok garip bir konumda, daha önce verdiğimiz haberlerden de bildiğiniz gibi. Birkaç hafta içinde yeni bir evren açıklanacak ama bu evrene dair sorular bir türlü bitmiyor tabii. Önceki filmlerden kalan karakter olacak mı? Bu sene vizyona girecek filmler boşa çaba mı? Ve en öne çıkan sorulardan bir başkası: Matt Reeves önderliğindeki The Batman ile başlayan Batverse, DCU içinde olacak mı? Her ne kadar ilk iki soruya biz de net bir yanıt veremesek de Matt Reeves tarafından Collider sitesine verilen cevapta yönetmen şunları demiş: “Bakın, ne yapacaklarını duymak için heyecanlıyım. James Gunn tarafından da söylendiği gibi, Batverse yapmamız için bize izin verdikleri kendi başına bir taraf.

Bu cevabı almak ve zaten insanda his olarak da ayrı bir yerde duran The Batman evreninin DCU içinde yer almayacağını tahmin etmek pek de zor değildi. Yine Christopher Nolan üçlemesindeki “gerçekçilik” bakış açısını benimseyen ilk filmden sonra geleceğe dair pek umudum da yok ama göreceğiz. Matt Reeves devam filminden de bir şeyler konuşmuş: “Bana göre, gerçekten hissettiğim şu ki, Robert Pattinson rol için cidden özel biri. Amacım her zaman bu bakış açısı ile hikâyeyi anlatıp karakterin duygusal merkezde olmasını sağlamaktı. Çünkü birçok seferde şöyle oluyor ki, ilkini yaptıktan sonra devreye kötü adamlar giriyor ve bir nevi hikâyeyi ele geçiriyorlar, Batman da arka planda kalmış oluyor karakter açısından ya da duygusal açıdan.” Sen önce Batman Begins kadar iyisini çek de, sonra The Dark Knight eleştirisi yapman o kadar gözümüze batmaz belki sevgili Reeves.

The Batman filminin devamında hangi kötüleri görmek istiyorsunuz? The Dark Knight filminde Joker karakterinin Batman’den daha ön planda olması sizi rahatsız etmiş miydi? DCU hakkında umutlarınız nedir? Yorumlarınızı başkalarına laf atmadan, efendice internete işleyin.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

6 Comments

    • Matt Revees in eleştirisi kesinlikle doğru bu arada. The dark knight serisi her ne kadar iyi bir film serisi olsada iyi bir batman filmi değil. The Batman şuana kadar yapılmış en iyi Batman filmi ki batman begins den kat kat iyi . 2.filmde de Mr. Freeze olacak deniyordu. Bol duygu yüklü bir film olur umarım ve umarım James gunn serinin içinden geçmez.

  1. Batman Begins çok iyi değildi ki. Nolan kendi anlatmak istediği şeyler için müşterisi hazır bir karakter kullanmıştı. The Batman’da ise karaktere değer verildiğini hissediyorsun

  2. Adam haklı yahu, niye çemkiriyorsun. Ha matt reeves’i de hiç sevmem. ama kötü adamların filmi ele geçirdiği dibine kadar doğru. herkes nolan filmlerini övüyor ama üçlemenin tüm filmlerinde batman ve christian bale kötülere göre sönük kaldı.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.