WB Discovery’nin son zamanlarda HBO Max şovlarını teker teker programından kaldırması, çeşitli DC projelerini ya iptal edip ya da elinden çıkarması ve ileriye dair vizyonunda projelere onay verirken daha farklı bir tavır içinde olacağını açıklaması insanları bağımsız çizgi roman projeleri için de endişelendiriyordu. Her ne kadar Joker’in devam filminin resmiyete kavuşmasıyla bu endişeler biraz azalsa da The Batman’in devam filmine dair net bir şey duyamıyorduk. Artık bu ihtimali büyük oranda çizebiliriz çünkü Matt Reeves şirket ile yepyeni bir sözleşme imzaladı ve yönetmenin bundan sonra üretmek istediği tüm projeler için ilk değerlendirme hakkı şirketin olacak. Bu Batman evrenine dair bir şey de olabilir, yepyeni orijinal bir fikir de olabilir.

Konu hakkında mutluluğunu belirten Reeves şöyle diyor: “Bu efsanevi stüdyoyu evim yapmak bir rüya. Mike De Luca, Pam Abdy ve Channing Dungey ve ekiplerimizle gerçekten tutkulu olduğum sürükleyici hikâyeleri büyük ve küçük ekranlara getirmek için birlikte çalışacağıma çok heyecanlıyım.” WB Pictures Groups CEO’su Michael De Luca da benzer hisleri paylaşıyor: “Matt’i yanımızda tutmak ve ona hem Batman evreninde hem de yeni projeler üretebilmesi için bir ev oluşturmak bizim için çok önemliydi” Derken WB Television Studios CEO’su Channing Dungey de “6th ve Idaho ekibiyle olan harika partnerliğimizi sürdürmeye ve Matt’in The Batman filmi ile özenli şekilde oluşturduğu evreni The Penguin ve türevi projeler ile genişletmeye can atıyoruz.” diyor. Ayrıca yönetmenin The Batman’in devam filmini de ilk filmde de katkısı bulunan Mattson Tomlin ile yazmaya başladığını söyleyeyim.

The Batman 5.5 alacak bir film olmasa da müthiş de değildi ve öncesinde oluşturulan heyecanı çok karşılayamadı benim gözümde. Bundaki en büyük problem de filmin süresiydi şüphesiz. Zaten Reeves filmin yönetmeni olarak ilk açıklandığı günden beridir en büyük endişem uzun süresi sebebiyle etkisi azalan bir şey görecek olmaktı ki haklı da çıktım ne yazık ki. Lütfen çektiğiniz şeylere kıymayı öğrenin de daha derli toplu ve sıkı filmler izleyelim şu perdede. İnşallah devam filminde bu eleştirilere kulak verir. Ayrıca The Batman evreninin kötü karakterler ya da gelecek olan Arkham hastanesi gibi projeler ile genişlemesi hiç ilgimi çekmiyor. Ya Batfamily’den birilerinin hikâyesini yapın ya da Catwoman filan görelim.

The Batman’e siz on üzerinden kaç puan verirsiniz? Nolan üçlemesinden daha mı iyi yoksa daha mı kötüydü? Devam filmini en erken ne zaman izleriz? Bu evrenden görmek istediğiniz karakterler kimler? Reeves DC dışında hangi orijinal işler ile döner? İlk Cloverfield türevi bir şeye çok heyecanlanırım ben. Aşağıda boşluklar var, derli toplu ve çok uzatmadan fikirlerinizi yazın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.