Marvel Cinematic Universe’in inciğine cıncığına dair her şeyin konuşulduğu Marvel Studios subreddit’inde bir süredir kötü adam turnuvası heyecanı sürmekteydi. Hem TV kanadından, hem Netflix dizilerinden, hem de on yıllık esas film külliyatından derlenen 32 kötü adamı üst üste koydular. Turnuva şematiğinde karşı karşıya getirdiler. Subreddit sakinleri eşleşme eşleşme şeklinde oyladı. En sonunda kazanan dün açıklandı.

Kilgrave.

MCU Bad Man Tournament

Baştan söyleyelim, bu bir “kim alır” kupası değildi, bir kalite yarışmasıydı. Bu bağlamda ilk turda karşısına çıkan Yellowjacket‘ı kolaylıkla geçen Kilgrave, ikinci turda Agents of SHIELD‘dan Garrett‘ı alt etti. Son 16 turunda Kilgrave’in karşısına seribaşlarından Loki çıktıysa da, bana mısın demedi. Çeyrek final turunda umutlanan Hela‘yı ezerek geçen mor adam, yarı finalde yine Agents of SHIELD‘dan Ward‘ı turnuva dışı bırakarak finalde Vulture‘un karşısına çıktı. Oyların %69’unu alarak da şampiyonluğunu ilan ederken zorlanmadı.

Tabii turnuvanın muhtelif yerlerinde bir takım gariplikler bulmak mümkün. Örneğin Surtur neden çeyrek finale kadar yükseldi, Ultron’la Loki neden ikinci turda karşı karşıya denk geldi, Ward’ın Kingpin‘i yenmesi nasıl mümkün oldu bunları sabaha kadar soralım ve tartışalım; hatta Muhit’te lütfen bunu yapın! Ancak şu da açık bir gerçek ki, Kilgrave gerçekten şahane bir kötü adamdı. Hatta Jessica Jones’un ikinci sezonu ilki kadar takdir görmediyse, büyük oranda sebebi de onun yokluğuydu.

Çünkü Kilgrave, yani Purple Man, çizgi romanlarda da çok korkutucuydu. Jessica Jones ile olan mazisi insanın gerçekten de tüylerini diken diken ediyordu. Netflix-Marvel eşrafı da bunun üzerine çıkıp, rolü David Tennant gibi gerçek bir ustaya verince konu kapanmış oldu. Tennant’ın “cesikaaaa” deyişi hâlâ tüylerimizi ürpertiyor ve itiraf edelim, herkese her dediğini yaptırabilecek bir insan gerçekten de uzaylılar ya da robotlardan daha korkunç.

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.