MCU’nun dizi açılımı diyebileceğimiz Disney+ cephesine gelecek olan yapımlar arasında en arafta duranı Armor Wars gibi hissediliyordu. Neredeyse platformun ilk zamanlarında duyurulan diziden bir türlü elle tutulu sağlam bir gelişme öğrenemiyorduk. Yok yazarı belli oldu, yok logosu değişti, yok önümüzdeki yıl bir ara gelecek filan gibi daha cılız haberler ile aklımızda kalan yapım için dün oldukça ilginç bir değişim yaşandı. Armor Wars artık altı bölümlük bir dizi değil tam teşekküllü bir sinema filmi olacak!

Bu haber beni çok mutlu etti çünkü hikâyenin doğası gereği gerecek onca görsel efekt, onca zırh aksiyonu, ona farklı tipte düşman ve kaos nasıl dizi bütçesiyle yansıtılacaktı bilemiyorum. Şimdi gelip bana “Disney+ dizileri de film bütçesiyle çekiliyor yalnız” demeyin lütfen çünkü belli ki gerçek öyle olsa bile daha hâlâ film görselliğine yetişemiyorlar çoğu noktada. Bunlar dışında; filmde başrolde Rhodey’nin rahmetli Tony Stark’ın teknolojisinin kötü ellere düşmesini engelleme çabalarını izleyeceğiz. Ayrıca internetteki teoriler Falcon and the Winter Soldier dizisinde karaborsacı Power Broker olduğunu öğrendiğimiz Sharon Carter’ın geri dönebileceğini söylerken, ben de Riri Williams nam-ı diğer Ironheart, Everett Ross, Justin Hammer gibi karakterleri görme ihtimalimizin yüksek olduğunu düşünüyorum. Bu arada Ton’nin kızı Morgan Stark’ın ve Jon Favreu’nun karakteri Happy’nin de yapımda bulunacağı yine beklenen gelişmelerden.

Ayrıca size birkaç MCU haberinde artık eski heyecanımın kalmadığını söylemiştim ya. Bu tür haberler bana o her şeye coştuğum günlerdeki hisleri ufak dozlarda da olsa hatırlatıyor. Mesela yeni Captain America filminde de Hulk’ın ve tabii She-Hulk’ın da bulunabileceği hatta filmin gizli bir World War Hulk uyarlaması olabileceği konuşuluyor ki o da merakımı cezbetti. Galiba formül yavaş yavaş belli oluyor MCU’nun başarılı bir şekilde devam edebilmesi için: Yeni karakterler mutlaka gerekli ama önce bize onları geçmişteki karakterlerin yanında sevdirip, sonra kendi başlarına maceralarını izletmek daha sempatik ve alışması kolay olabilir.

Dizi formatı mı yoksa film formatı mı Armor Wars uyarlamasına daha uygun sizce? Benim yazdıklarım dışında bildiğimiz karakterlerden kimleri görmeyi düşünüyorsunuz? Power Broker olayına hala burun kıvırarak bakıyor musunuz? Don Cheadle’ı başrol olarak izleyecek olmaktan memnun musunuz? Gözlerimizi dolduracak Tony Stark göndermeleri olur mu? Hawkeye da ilk başta planlanan gibi film olsaydı daha iyi olmaz mıydı? MCU bu dizi sevdasından vazgeçip filmler ile devam etsin mi? Düşüncelerinizi en uygun halinde aşağıya aktarın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.