Ms. Marvel MCU’da şimdiye kadar gördüğümüz birçok süper kahramana göre çok daha yeni bir karakter. İlk ortaya çıkışının üzerinden on sene bile geçmemiş olan kahramanımız bu kadar kısa süreye rağmen Marvel’ın en öne çıkan genç süperlerinden oldu. Onun bu kadar popüler olmasındaki en önemli etkenlerden biri, güçlerini kazanmadan önce cosplay‘ler yapan, sevdiği süper kahramanların posterleriyle odasının duvarlarını süsleyen, bir yandan da ergenliğini geçirirken çok da rahat davranamadığı ailesiyle geçinmeye çalışan, içimizden biri olması. Uzun lafın kısası aslında, güçleri dışında tam bir geek kendisi. Size de başka çok popüler bir karakteri hatırlattı mı bu saydıklarım? Evet, ben de öyle düşünmüştüm.

Geçtiğimiz yıl çıkan Avengers oyunu ile de popüler medyada da daha sık görmeye başladığımız ve artık çizgi roman okumayanların da varlığından haberdar olduğu kahramanımıza bir Disney+ dizisi gelecek önümüzdeki yıl. Bunu zaten biliyorduk hatta bir önceki sunumlardan birinde, kamera arkası görüntüler, konsept çalışmalar türü şeylerle bezeli bir kolaj video yayınlanmıştı. 12 Kasım Cuma günü ise bu sefer daha hala genel kitleye sunulmamış olan ve anca kamera çekimi hâlini bulabildiğimiz bir teaser yayınlandı sonunda.

Adından da anlaşılabileceği üzere Captain Marvel hayranı olan Kamala Khan, dizide, güçlerini sergileme açısından çizgi romanlardan daha farklı şekilde işlenecek galiba ve bu beni cidden üzüyor. Normalde elastik güçlere sahip olan ve büyüyüp küçülme ya da uzuvlarına şekil verebilme gibi yeteneklere sahip olan kahramanımızın, güçlerini kazanma kısmında hem Inhumanlarla bağlantısından eser kalmamış gibi duruyor hem de geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan promosyon görsellerine bakılırsa esneklik gibi değil de Green Lantern gibi, enerji projeksiyonları şeklinde yansıtacak bu vücut değişimlerini.

Avengers oyununu oynayanların da görmüş olabileceği gibi o güçler harika gözüküyordu! Hatta embiggen yeteneği ile dev gibi olup da kelimenin tam manasıyla düşmanları ayaklarımızın altına almak, aşırı tatmin ediciydi. Yazık olmuş cidden.

Yapılan değişikler sebebiyle ilk duyurulduğundaki heyecanım büyük oranda zedelenmiş olan yine de karakterin kişiliğinin MCU içinde nasıl yansıtılacağını ve dünyada çok az gördüğümüz Captain Marvel’a nasıl bu kadar hayranlık beslediğinin açıklamasını da merak ettiğim, ayrıca Müslüman kimliği sebebiyle de içten içe sempati duyduğum karakterimizin dizisi, yaz aylarında bizimle olacak. Normalde bu sene sonunda bekleniyordu ama belli ki bir şeyler yetişmemiş.

Bu dizi ilginizi çekiyor mu? Dizisinin duyurusundan ya da oyundan önce karakterden haberiniz var mıydı? Sizce de güçlerinin görselliğinin değişecek olması büyük bir problem, değil mi? MCU’daki Young Avengers’ın yavaş yavaş oluşuyor olması, sizi de heyecanlandırıyor mu? Cevaplarınızı bizlere, Geekyapar adına oluşturduğunuz fanfiction içinde gizleyerek yollayın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.