Yazının bu noktasında size hemen baştan uyarımı yapayım, bu yazı Mandalorian’ın ikinci sezon finalini izlemeyenler için küçük bir spoiler yuvası olacaktır.  Müessesemiz hiçbir şekilde kaçırılan tatlardan sorumlu değildir.

Ne zaman “Artık daha fazla Mandalorian övmeyeceğim, yeteri kadar övdüm” desem önüme yine bir haber çıkıyor ve ben cümlelerime yine bu diziyi överek başlıyorum. Ama siz de hak verirsiniz ki Mandalorian geçen sene başımıza gelen en güzel şeylerden biriydi, o yüzden ne kadar övsek az. Bugün diziyi övmemize sebep olan şey ise Drunk 3PO’nun Youtube kanalına konuk olan ve dizide Cara Dune’u canlandıran Gina Carano’nun söyledikleri. Ünlü oyuncunun dediğine Luke Skywalker’ın o muhteşem sahnesi senaryoda yer almıyormuş!

Bildiğiniz gibi Mandalorian’ın ikinci sezonundaki son bölüm olan The Rescue bölümü, bize gelmiş geçmiş en büyük şoklardan bir tanesini yaşatmış ve Star Wars evrenine Luke Skywalker’ı geri getirmişti. Üstelik sadece Luke Skywalker’ın geri gelmemiş bir de onu Mark Hamill canlandırmıştı. Her ne kadar biz bunun hakkında türlü türlü uçuk teoriler kursak, “Acaba gelir mi?” diye kendimize tekrar tekrar sorsak da hayatta her şeyin bu kadar mükemmel olamayacağını kabul ederek, böyle bir şeyin hiçbir zaman gerçekleşmeyeceğine inandırmıştık kendimizi. Fakat yüce gönüllü Mandalorian dizisi bizim beklentilerimizin de ötesine geçerek Mark Hamill’ı dünya gözüyle bir kere daha Luke Skywalker olarak izlememize olanak sağlamış ve hepimizi şaşkına çevirmişti.

Fakat öyle gözüküyor ki Mark Hamill’ın, Mandalorian’da gözükmesi sadece bizi şaşırtmamış. İki sezondur dizinin en kilit isimlerinden biri olan ve özellikle bu yıl sosyal medyada yaptığı paylaşımlar yüzünden eleştiri yağmuruna tutulan hatta diziden çıkarılması istenen Gina Carano, Youtube üzerinden katıldığı bir programda Luke Skywalker’ın sahnesinin senaryoda yer almadığını itiraf etti. Başlarına geleceklerden tamamen habersiz olan set ekibi Mark Hamill’ın dizide yer alacağını, Mark Hamill sete yürüyerek girene kadar bilmiyormuş, bu yüzden de onu görür görmez çılgına dönmüşler. Valla hiç onları suçlamıyorum, kim çılgına dönmedi ki?

Arkadaşlar öyle gözüküyor ki biz çok uzun bir süre daha Mandalorian öveceğiz, buna kendinizi alıştırırsanız iyi edersiniz. Bunu bin kere söyledim ama bin birinci kez söylememe izin verin, bu dizinin arkasında hem evreni hem de işine oldukça hakim olan insanlar var. O yüzden bu vesileyle bir kez daha iyi ki varsın Jon Favreu, iyi ki varsın Dave Filoni ve iyi ki varsın Mandalorian diyoruz!

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.