Allah kahretsin. Yani hakikaten, Allah kahretsin. Hani utanmasam, neredeyse bir yıl öncesine dönmeyi göze almasam iç rahatlığıyla “Allah bu How I Met Your Mother’ın belasını versin” diyeceğim tekrar, fakat gelin görün ki böylesine bir tekrar zannediyorum dünyanın dört bir köşesinde ayıp sayılır. O yüzden Allah kahretsin ile yetinmek zorunda kalıyorum. Yani, kahretsin ama be!

Şimdi olan şu; How I Met Your Mother’ın finalini biliyorsunuz. Robin ve Ted’i kavuşturmak, yani yedi yıl önceden çektikleri sona yetişebilmek için Carter Bays ve Craig Thomas dokuz sezonluk hikaye akışını bükmüş, ortaya insanın damağında kekremsi bir tat bırakan finali çıkartmışlardı. Eğer diziyi bitirmediyseniz, spoiler gelecek, kaçının. Orijinal finalde, yayınlanan finalde Robin ve Barney boşanıyor; Tracy, yani anne de Hakk’ın rahmetine kavuşuyordu.

Bu noktada Ted’in anlattığı hikaye bitiyor, çocukları “Ya ayak yapma, Robin’e aşıksın işte!” diyor, Ted de o gazla Robin’e koşuyordu. İnsanı yarım bırakan bir finaldi, tepkilerden sonra Bays ve Thomas da “alternatif bir final de çektik, DVD’de olacak” demişlerdi. İşte o DVD çıktı, o alternatif final de bir şekilde yolunu buldu. Yeni eklenen bir sahne falan yok, her şey en son izlediğimiz gibi. Ama çok daha ciddi bir tatmin duygusu var bu versiyonda. Zira 9 senelik o yolculuk, yani “anneyle tanışma” hikayesi nihayete eriyor. Tüm dizinin hikayesi daha bir anlamlılaşıyor, her şey daha güzel oturuyor.

İnanmıyorsanız izleyin. Bizce elinizi çabuk tutun, kaldırılma ihtimali yüksek. İnanın, izledikten sonra o versiyonunu yayınladıkları için siz de How I Met Your Mother ekibine bela okuyacaksınız.

http://www.youtube.com/watch?v=T8WbuXY4Iws

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

3 Comments

  1. pardonda sen kimsinde dizi hakkında öyle şeyler deme hakkını kendinde buluyosun acaba?..senin sevdiğin dizi için böyle seyler deseler hoşuna gidermi ?? Allah senin belanı versin gibi bir laf diyemicem çünkü Allah senin belanı vermiş zaten !

  2. Selin’e katılıyorum barney ve robin’in sonunu bize mi bıraktılar yoksa hala evliler mi

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.