gkyMUSIC‘in görev beyanları müzik üretimi yapan insanların önünü açmak, platform tanımak, gelin hep beraber top oynayalım mesajını aktarmak; bunu da çoğunlukla orijinal bir üretimle sunduk bugüne dek. Müzik üretimi demokratize olmuş, Ableton’lar evleri basmış, stüdyo seviyesi mikrofonların fiyatları iflas ettirmekten aşağıya inmişti. Bir sürü güzel yürek müzik yapıyordu artık. Gelsin burada yapsınlardı.

Yalnız sadece yapanlar mı burada esas olan? Bir de yapanı yıkıp, parçalarla baştan bir şey yapanlar; yapılmışa cila atanlar, yarım kalmışı tamamlayanlar var. Onlar prodüktörler, DJ’ler, üreticilerin elçileri. Onlar remix çocukları ve biz huzurlarınızda bunların arasından en pırlanta olanları da sunmak istiyoruz. Bir tanesi de avucumuzun içinde. Ahan da buyurun. Galantis‘in Runaway‘ine, Harun Aydın‘dan şahane bir remix…

Şarkı elbette hepimizin diline pelesenk olmuş, meşhur, malum. Ancak Harun Aydın’ın yaptığı remix de o pelesenkin yerine geçebilecek kadar cafcaflı ve cevval. Şarkının özünü bozmadan, enerjisini değiştiren remix’ler bence en makbul olanlardır; bu remix’te de böyle bir durum var. Dans etmekten utananlardansanız, şarkıyı etrafta birileri varken açmayın. Vücudun verdiği tepki aşağı yukarı istemsiz zira.

Yapan geek’in bir numaralı borazancısı Geekyapar’ın, müzik yapan geek gönüllerin omuzlarında yükselen müzik platformu gkyMUSIC için her yeni Pazartesi günü, yeni bir şarkı demek. Türkiye’nin dört bir yanından gelen güzel şarkılar arasından Geekyapar ekibinin seçip sundukları her haftanın ilk günü, saat 13:30‘da müzik dinleyen kalplerle buluşuyor. Siz de şarkı seçip yollamak istiyorsanız, muzik yazıyor, at sembolünü koyuyor, geekyapar nokta com ile de adresi bitiriyorsunuz.

Öpüyoruz!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.