Daha önce, sitemiz daha minnak boyutlarda iken Flappy Bird diye bir fenomenin patlayışına ve sonradan yapımcısının “Bu ne Allah kahretsin çıkıyorum ben” diyerek uzaklaşmasına şahit olmuş, buna da baya bir sinirlenmiştik. Biraz sert çıkmıştık Allah için, arada “gözyaşlarını binliklere silsin” gibi hödük bir laf dahi etmiş olabiliriz. Ama gelin görün ki, ana fikrimizin aşağı yukarı arkasındayız. Kitlelere yönelik yapılan işlerde, başarıyla birlikte baş ağrısı da büyük olur. Bu bir dengedir, ve şikayet etmenin bir anlamı yoktur.

Markus Persson

Peki o zaman Flappy Bird yapımcısına bir torba laf etmiş olan bizler, şimdi Minecraft’ı yaratan, geliştiren, bir fenomen hâline getirdikten sonra da 2.5 milyar dolara Microsoft’a satan Markus Persson’a ne diyeceğiz? Yani hakikaten, ne diyeceğiz? Adam şunları dedi zira. Hazır mısınız? Bakın şimdiden uyarıyoruz, ülkenin %75’i gibi ay sonunda hazır makarnaya tamah eden kesime aitseniz, elinizdeki Minecraft kopyalarını temsilen kırmak isteyebilirsiniz.

Her şeye sahip olmanın problemi, bir şeyler denemeye devam etmek için sebebinizin kalmaması ve dengesizlik nedeniyle insan etkileşiminin imkansızlaşması. Ibiza’da bir çok arkadaşla beraber, ünlü insanlarla partiliyorum, istediğim her şeyi yapabiliyorum, ama kendimi hiç daha yalnız hissetmemiştim. Harika bir kız buldum, ama benden ve hayat tarzımdan korktuğu için normal bir insanı tercih etti. Bir Musk çeker ve dünyayı kurtarmaya çalışırdım, ama bu beni muhtemelen Minecraft’ı satmaya iten tip hödüklerle tekrar muhatap olmak zorunda bırakırdı…”

Markus Persson Tweet

Kıyamam… Yani, ne diyeyim, herkesin bir derdi var durur içerisinde demiş şair vakti zamanında. Muhtemelen bunu kast etmemiş ama derken. Ben hayatımda bu kadar saçma sapan bir beyan bütünü görmedim. Neresinden tutsam, elimde kalıyor gerçekten. Ne bileyim, sevgili Markus, bağışla bütün paranı? Sıfırdan başla? Tutan nedir? Hayır onu da geçtim, Elon Musk gibi bir adam var şu dünyada. Bak, adam enerji sorununu çözecek yakında. Bir PayPal satarak, herif dünyayı kurtarmanın eşiğine geldi; enerji problemini çözecek, savaşları bitirecek resmen. Sen iki hödük göreceğim diye mi imtina ediyorsun bundan? Allah Allah…

Yani ne bileyim be sevgili geek. Hakikaten saçma sapan bir beyanat, tutarsız bir laflar bütünü… Resmen adama saygım uçup gitti bir anda. Bari içinde tutaydın be Markus. Sosyal medya çağının laneti işte…

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.