hymtmÇoğumuzun izlediği dizi How I Met Your Mother’ın bu haftaki bölümünün ismi How Your Mother Meet Me ( Anneniz benimle nasıl tanıştı). Eğer daha diziyi izlemediyseniz bu yazıdan uzak durmanızı öneririm.

Dizimiz artık son sezonunda ve bu bölüm ile birlikte 200. bölümü devirdi. Diziyi bırakanlar da var veya benim gibi o kadar izledim artık bitiyor nasıl olsa diyip izlemeye devam edenler de var. Neyse konumuz bu değil. 100. bölümden sonra bence son sezonunda olan bir dizi için bu 200. bölüm gayet güzel olmuş. Gelelim sebeblerine

Diziye ayrı bir açılış yapmışlar, How Your Mother Met Me diye, ki bu benim gayet hoşuma gitti. Geçmişe giderek başlayan bir bölümdü ve Annemizin sevgilisi doğum günü akşamında ölmüştü. Dramatik bir başlangıç oldu. Daha sonra iki yıl sonrasına gidiyoruz ve meşhur Naked Man’imiz Mitch ile anne karşılaşıyor ve eve gidiyorlar. Mitch’in 3’te 2 şansının nerede oluştuğunu görüyoruz. Güzel bir gönderme olmuş.

Tedmother1Hayallerinin peşinde koşmaya başlayan annemiz ekonomi sınıfına yazılıyor ve Ted’in eski sevgilisi kendisinin yeni ev arkadaşı ve Ted ile tanışıyor.

Daha sonra Ocak 2010’a gidiyoruz ve daha önce gördüğümüz sahneyi tekrardan görüyoruz Ted ve annenin ev arkadaşı ayrılıyor. Daha sonra ise annenin grubunun solisti Darren ile tanışmasını görüyoruz. Annenin bir de Louis adında sevgilisi oluyor ve işler yürümüyor.

Ve günümüze geliyoruz. Annemiz Lily ile tanışmış, Marshall’ı yoldan alıp otele getirmiş ve kendi evine dönüyor. Ancak içeride elinde yüzük ile bekleyen Louis var. Teklifini kabul etmiyor ve otele gidiyor. Grubun solisti Darren gruptan ayrılıyor ve sağdıça bir viski ısmarlıyor 🙂

Çok fazla oldu ama bölümün beni en çok duygulandıran yeri ile sizleri başbaşa bırakıyorum.

mother

 

 

Author

Çizgi roman tutkunu ve koleksiyoncusu,part time gamer ve sinema,dizi izleyicisi. Star Wars ve X-Men manyağı. Mühendis adayı.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.