Zaten iş, okul ve diğer yapmamız gereken sorumluluklar yüzünden zar zor ayakta tuttuğumuz sosyal yaşantımız, pandemi sebebiyle tamamıyla mahvoldu. Eskiden en yakın arkadaşlarımızla beraber kalıp; oyunlar oynadığımız, filmler izlediğimiz ya da bir şeyler ürettiğimiz o geceler, tarihe karıştı. Fakat bu durum sonsuza kadar böyle gidecek değildi, elbet bir gün güneş yeniden doğacak ve biz yeniden sevdiğimiz insanlarla, sevdiğimiz şeyleri yapmak için bir araya gelecektik. Beşinci günün şafağında gelerek, özlediğimiz bu güzel günlerin çok yakında olduğunun müjdesini veriyorum ve bu yıl yapılacak olan Çek-Yat Yatılı Kısa Film Yarışması’na davet ediyorum sizi.

Geekler olarak biz birbirimizi biliriz. Hem sinemayı hem de mücadeleyi çok severiz. Bu zamana kadar ne sanat filmleri kurtulabildi elimizden ne de en kötü süper kahraman filmleri. Hepsini sonuna kadar izledik, tükettik, eleştirdik. Tabii biz eleştirdikçe insanlar da “O kadar iyi biliyorsanız siz yapın o zaman” dediler. Eh, zaman zaman da yaptık ama bazen, imkânlarımız kısıtlıydı. İstanbul’da Hollywood vardı da biz mi gitmedik? Fakat son üç senedir hem geekliğimizi ortaya çıkarmanın hem de mücadeleci ruhumuzu sonuna kadar göstermenin çok iyi bir yolu var: Çek Yat Yatılı Kısa Film Yarışması!

Çek-Yat Yatılı Kısa Film Yarışması, temelinde çok basit ama güzel bir konsepte sahip ve sapına kadar geeklik kokan, harika bir organizasyon. Daha önce hiç tanışmadığınız insanlarla bir araya gelerek ekipler oluşturduğunuz, daha sonra tıpkı sizin gibi kendi ekiplerini kuran insanlarla rakip olduğunuz ve toplamda kırk sekiz saat içerisinde ortaya en iyi kısa filmi çıkarmaya çalıştığınız yarışmamız, bir yarışmadan da öte, dört dörtlük bir eğlence deneyimi! O kadar da iddialı hani!

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Çek-Yat Yatılı Kısa Film Yarışması, kendisine güvenen 48 yarışmacıyı, kendilerini kanıtlamak ve çokca da eğlenmek için Nesin Köyleri’ne davet ediyor. 3 Eylül 2021 tarihinde başlayacak programın ilk gününde harika bir parti ile insanlar tanışacak ve ekip arkadaşlarını seçecek, daha sonra sabah uyandıklarında ilk iş olarak ekip arkadaşlarını jüriye sunacak ve 5 Eylül 2021 gecesinde ise kazananların açıklandığı büyük partiye kadar elinizdeki ekipmanlar ve tabii ki sinema geekliğiniz ile en iyi kısa filmi çıkarmak için kıyasıya mücadele edeceksiniz.

Böyle buram buram kalite kokan bir işin arkasında Geekyapar’ın olmaması imkânsız öyle değil mi? Geekyapar yazarlarından, Ozan Cem Yılmaztürk’ün kurucularından olduğu bu güzide etkinlik, pandeminin araya girdiği geçen yılı saymazsak, son üç yıldır hem eğlence hem de prodüksiyon çıtasını yükselterek devam ediyor. Biz de bu muhteşem etkinliğe Geekyapar olarak sonuna kadar destek veriyor ve içerisinde sinema aşkı barındıran tüm okurlarımızı etkinliğe katılmaları için davet ediyoruz.

Son başvuru tarihi 14 Ağustos 2021 olan etkinliğin kayıtları başladı bile. Çek-Yat Yatılı Kısa Film Yarışması hakkında bizim size anlatamayacağımız daha birçok ayrıntı ise bu sitede mevcut olacak. Siz de sinema geeki dostlarınıza haber verin ve pandemi dolayısıyla halihazırda türüne az rastlanan bu etkinliği kaçırmayın!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.