Bir gizli ajan filminin tonunu ayarlamak her zaman büyük bir sorun olmuştur. Fazla gerçekçilik onu sıkıcı yapar, fazla aksiyon ise gerçek dışı. Biraz ciddi olsun dersiniz, katmak istediğiniz mizah ya çok eğrelti durur ya da filmi bir gizli ajan filminden alıp bir parodi filmine dönüştürür. Derttir her türlü yani. Ama yüzyılda bir gezegenler aynı sıraya dizilir, mucizeler gerçekleşir ve bir gizli ajan filmi mükemmel bir mizah tonu tutturur; sonuç olarak da harika bir film ortaya çıkar. Bunun en güzel örneği Kingsman serisinden yeni bir fragman geldi ve biz de “Bir kez daha mucize gerçekleşir mi acaba?” dedik.

İlk Kingsman filminin daha fragmanından itibaren farklı bir tarzı, farklı bir tadı olacağını anlamış ve çok heyecanlanmıştık. Film de sağ olsun, bizim bu beklentilerimizi boşuna çıkarmamış ve hem mizahın hem de gizli ajanlığın getirdiği ciddiyeti mükemmel bir uyum içerisinde kullanmıştı. Eh biz de ağzımızın suyu aka aka izleyip filmi deli gibi övmüştük. Ne yazık ki ikinci film, ilk filmin kötü bir taklidi olmaktan öteye gidemediği gibi, ilk filmin kurduğu her şeyi mahvedecek kararlar almış ve bizi hayal kırıklığına uğratmıştı. Kingsman’i sevmemizi sağlayan o mucizevi sihir, maalesef bu sefer işe yaramamıştı.

Öyle görünüyor ki yönetmen Matthew Vaughn’ın seriyle işi henüz bitmemiş. Bir kez daha mucizeyi gerçekleştirmek için kollarını sıvayan Vaughn, bizi bu sefer her şeyin başladığı zamana, yani Birinci Dünya Savaşı’na götürüyor. Kingsman’in kuruluşunun konu aldığı film için ise şimdilik her şey bal kaymak gözüküyor.

daniel-bruhl

Birinci Dünya Savaşı’nda Avusturya Arşidükü Franz Ferdinand’ın vurulma sahnelerini de içeren filmde benim en çok coştuğum şey ilk Kingsman ajanlarının, tarihteki en ünlü gizli ajanlardan esinlenilen karakterlerden oluşması. Ralph Fiennes’in karakteri Oxford Dükü’nün Arabistanlı Lawrence’ı, Gemma Arterton’ın karakteri Polly’nin en ünlü kadın suikastçı Mata Hari’yi temsil edeceği filmde ayrıca Rhys Ifans’ın Rusya’nın korkutucu lideri Rasputin’i canlandırdığını görüyoruz.

Açıkçası Birinci Dünya Savaşı gibi tarifi olmayan bir ortamda gizli ajanların konu alındığı her filme ben varım. Eh bir de bu film aksiyon sahneleriyle bizi kendisine hayran bırakan Kingsman olunca daha çok coşuyorum. Önümüzdeki yılın Sevgililer Günü’nde çıkacak olan film için ben şimdiden çok heyecanlıyım. Siz ne düşünüyorsunuz fragman için? Sizce mucize bir kez daha gerçekleşir mi?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.