Güray Orçun da az değil:

07 Metin 2

“Büyük bir Metin2 geekiyim. Oyunu baştan yapabilicek kadar bilgi birikimim oldu artık”

 

Dussiar rumuzlu Tolga Bayram’ın geekliği ise, ilginçtir, profesyonel de bir spor bir taraftan:

08 Baton Twirling

“Çok garip ama sopa çevirme geekiyim evin içinde 2 metre sopayla geziyom hareket filan yapıyom”

Of, sidekick rumuzlu Zeynep keşke geekliğini bizle de paylaşsa!

09 Victorian

“Victoria Dönemi geek’iyim. Adetlerini, yaşam biçimlerini, evlilik ve flört adetlerini, yok efendim yelpazeyi nasıl sallarsan karşı taraf bunu nasıl anlar, bir buluşmada kadın ve erkek nasıl birbiri ile tanıştırılır… Hepsini biliyorum. Kraliçe Victoria’nın yaşamı falan da dahil buna.”

Ki demişken, Freja ve sidekick, siz arkadaş olsanıza:

10 Scandinavian mythology

“Ben bir mitoloji geekiyim. Özellikle İskandinav mitolojisi hemde. Delicesine tanrılarını önemli olaylarını efsanelerini viking hikayelerini her şeyini araştırmaya bayılıyorum. Lise sonda Edebiyat öğretmenimiz tiyatro örneği istediğinde Baldr’ın ölümünden ve Loki-Thor-Thialfi macerasından esinlenip iki ayrı ödev hazırlamıştım. Ben bilmem Baldr falan deyip 80 vermişti.”

 

zubi lakaplı Koray’a iyi haberimiz var: bu geekliğin sana çok ekmek getirecek tipte!

11 Excel

“ben tam bir excel geekiyim. programa çok hakim olduğum için değil, plan program gerektiren her durum için bir excel tablom vardır. o yüzden. tatil planı da excel tablosu, gitar akorlarım, scale’ler, gamlar falan excel tablosu, poker olasılık excel tablosu, kiralık ev mi tutacağım, hemen fiyat ve özellik karşılaştırmalı excel tablosu, maliyetli bir şey mi alıp satacağım, hemen filtreli karşılaştırmalı kıyas tablosu, tablosu tablosu tablosu”

 

Aykut Çetin’in mahlası zaten her şeyi özetliyor: kahve

12 Coffee

“kahve geekiyim.tarihine, ağaç türlerine, yetiştiği bölgelere ve rakımlara, kavurma yöntemlerine, demleme yöntemlerine, kafeinsizleştirilmesine vb kahveyle alakalı hemen hemen bütün konularla ilgili bilgim var.barista olarak çalışırken terfi alıp kahve uzmanı da oldum, geek i olduğum işi yapıyordum.müdürle ters düştüm istifaya zorladı, şube değişikliği istemek yerine gaza gelip istifa ettim.şimdi yeni bir iş arıyorum, yenildim”

 

Ve Uğurcan Türkoğlu’nun samimiyeti:

13 Computer

“Makine mühendisliği okuyorum. Kendi bölümüm dışında ne kadar mühendislik varsa ilgimi çekiyor ama kendi bölümüm çekmiyor. En meraklı olduğum zaten bilgisayar mühendisliği. Bilgisayara dair ömrüm boyunca kullanmayacağım bir bilgi dahi olsa açır okurum zevk alırım. Mutlaka bi tebessüm oluşur yüzümde. Ama misal mukavemet nedir deseler 10 dakikada anca cevap veririm. Elektrik de ilgimi çekiyor. Bir de iflah olmaz panda hastasıyım.”

14 Panda

Panda!

 

Sizin enteresan geeklikler ne?

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.