Daha önce de bu sayfada bahsettim galiba ama yine de söyleyeceğim: Spider-Man benim en sevdiğim kurgusal karakter. Altı yaşımdayken amcamın verdiği CD’den, Raimi üçlemesinin ilk filmini izlediğim günden beri bu gerçek hiçbir zaman değişmedi. Dolayısıyla bu senenin benim adıma en büyük olayı, karakterin MCU’daki üçüncü solo filmi olacak olan Spider-Man: No Way Home’du. Filmi, spoilerlardan adeta örümcek hissi kullanır gibi kaçınarak, son günlerde hiçbir şekilde Youtube ve sosyal medya gönderisine bakmayarak büyük bir sabırla bekledim.

Dün izleme şerefine nail olduğum filme bütün olarak baktığımda ‘’Bayıldım!’’ diyecek kadar bağlanamadım ve aksiyon kısmı açısından hayal kırıklığına uğradım fakat beni çok başka şekillerde mutlu ettiğini de söylemeden geçemeyeceğim. Yabancıların ‘’Once in a life time’’ diyeceği tecrübelerdendi yani. Sonuyla beraber sevgili kahramanımızı birçok olasılıkla baş başa bırakan yapımın devamı ise –hiç de şaşırtmayan şekilde- çoktan aktif bir şekilde geliştirilmeye başlanmış.

Filmin ülkemizde de vizyona girdiği gün olan 17 aralıkta yayınlanmış The New York Times gazetesine verdiği röportajda Kevin Feige şunları söylemiş: ‘’Amy(Amy Pascal), ben, Disney ve Sony konuşuyoruz, evet hikayenin buradan nereye gideceğini geliştirmeye aktif olarak başlıyoruz. Bunu şimdiden söylüyorum ki hayranlar Far From Home’dan sonra yaşadıkları ayrılık travmasını bu sefer yaşamasınlar. Bu sefer öyle bir şey olmayacak.’’

Ayrıca Feige’nin bu röportaj için birlikte bulunduğu Sony Pictures yapımcısı Amy Pascal da şunları eklemiş: ‘’Yaptığımız filmin sonunda Spider-Man’in çok önemli bir karar verdiğini görüyorsunuz, daha önce vermediği türden bir karar. Bu bir fedakarlık ve bize sonraki filmde üzerinde çalışmak için bolca malzeme veriyor.’’

Spider-Man’in sinemadaki geleceği için şu an en önemli konumda bulunan bu iki yapımcının açıklamaları bize tahmin edemeyeceğimiz çok önemli bir detay vermiyor fakat tabii ki dördüncü filmin çoktan resmileştiğini görmek güzel. Hikaye nereye gider pek bir fikrim yok fakat post creditslerden birinin sonundaki detayı hatırlıyorsanız eğer benim gönlümde yatan ilerleyişi tahmin edebilirsiniz. Hazır bu filmde de Spidey’nin en öfkeli hallerini görmüşken, işi daha da üst perdeden seyretmek zevkli olabilir.

Hem yeni filmin 2023-2024 civarı geleceğini düşündüğümüzde, o tarihlerde çıkacak bir başka Spider-Man yapımıyla kıyaslamalara gitmek de eğlenceli olabilir konu açısından. Ayrıca önceki iki seride de neredeyse hiç kullanılmamış Felicia Hardy/Black Cat karakterini Peter’ın hayatının bu noktasında kullanmak iyi olabilir.

Bu açıklamalar hakkında düşünceniz nedir? Amy Pascal’ı her gördüğünüzde kafasına sandviç fırlatasınız gelmiyor mu? No Way Home’u sevdiniz mi? Kaç kere gözleriniz doldu? Filmin sonu sizde de hafif bir burukluk yarattı mı? Bütün bunlar ve daha fazlası için kafanızda oluşanları bir not kağıdına iliştirip bize doğru atacağınız ağın içinde yollayın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.