Daha geçtiğimiz gün siteye bağrımızı aça aça “Ryan Reynolds için Deadpool neyse, Joseph Gordon-Levitt için Sandman o” demiş, helallerimizi takdirlerimizi filmin ve projenin üzerine fırlatmış, yeni atanan yazarın kete kariyerine rağmen kendimizi filmle ilgili pozitif bir bakış açısına sahip olmaktan alamamıştık. Ne şom ağzımız varmış arkadaş. Biz o satırları klavyeden çıkartıp, internet alemlerine sonsuza dek bırakana kadar, Sandman cephesinden kara haber geldi.

Filmin başrolü, yapımcısı ve uzun süredir baş lobi sorumlusu Joseph Gordon-Levitt, Twitter üzerinden yaptığı şahsi bir açıklamayla filmle ilgili tüm bağlarını kopardığını açıkladı. Gayet nazik bir açıklama yapan aktör, sorunun ana kaynağını gösterirken de hiç lafı dolandırmadı: New Line Cinema. Bildiğiniz gibi Time Warner, DC Comics filmleriyle ilgili genel bir karar almıştı bir süre önce. Buna göre DCEU (Extended nedir ama?) devamlılığı dahilindeki filmler Warner Bros. etiketiyle çıkacaklardı, Vertigo mülkleri de New Line Cinema‘ya geçecekti.

Sandman

Biz bunun sadece bir etiket değişikliği olduğunu düşünmüştük, ama belli ki değilmiş. Gordon-Levitt açık mektubunda “Birkaç ay sonra New Line’daki arkadaşlar ile Sandman’i özel yapan şey ve bir film uyarlamasının neye benzemesi gerektiği konusunda aynı düşünmediğimizi fark ettim” gibi bir cümle sarf ediyor. Bundan önce de, uzunca bir süre Warner Bros ekibiyle ne kadar iyi anlaştığını dile getiriyor. Üzerine çıktığı tek ek yorum ise, kendisine iltifat eden Neil Gaiman‘a “Çok sağ ol, umarım başka projelerde beraber çalışırız” demek.

Yani, eğer yazın baya dipten sıyrılarak kurtarılmış bir Ant-Man izlememiş olsaydım, şu dakikada “Kesin arkadaşlar filmin ipini” diye tenkitlerde bulunuyor olurdum. Zira bu tip projelerde tutkuyla çalışan kişiyi küstürmek, özellikle de o tutkulu insan çekip gidiyorsa işin meseleyi çok da iyi kavrayamamış insanlara kaldığı anlamına geliyor genelde. Ama işte, Ant-Man’de de aynen böyle oldu, fakat Marvel onu alıp, baya su üstünde kalabilen bir filme dönüştürdü. Belki New Line da aynısını yapar, belli mi olur? Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.