Mart ayına girer girmez neredeyse hepimizin gözü Justice League: Snyder Cut’ın üzerine dikildi. Son yıllarda en çok konuştuğumuz, hakkında kafada bardak kırmalı tartışmalara girdiğimiz filmimiz sonunda bu ay çıkıyor. Filmin iyi olacağını düşünenler de kötü olacağını düşünenler de hatta hiç değişmeyeceğini düşünenler de filmi büyük bir merakla bekliyor. Fakat bugün, bazı şanslı insanların bekleyişi bitti ve yanlışlıkla da olsa HBO Max üzerinden Justice League: Snyder Cut’ı, izlemesi gerekenden tam on gün önce izledi!

Dün iş yaparken arkada ses olsun diye son çıkan Tom & Jerry filmini açan bir HBO Max izleyicisi filmi yeniden başlatma düğmesine bastığında meydana gelen bir hata dolayısıyla Snyder Cut’ın dört saatlik filminin ilk bir saatlik kısmını izlemiş. Daha sonra attığı bir tweet ve ekran görüntüleri sayesinde bu olaydan haberi olan diğer HBO Max kullanıcıları da bu taktiği deneyip aynı sonuca ulaşmışlar ve filmin ilk bir saati izleme şansı bulmuşlar.

Her ne kadar Warner Bros. ve HBO tarafından bir açıklama yapılmasa da dün gece Twitter’a sızdırılan tüm Justice League görselleri kaldırıldı. Bu da olayın doğruluğunu tescilliyor gibi. Yani eğer biri “Justice League sızdırılan görseller” diye başlık açarsa ve spoiler yemek istemiyorsanız aman diyeyim dikkatli olun. Sakın görsellerin sızdırıldığına inanmayıp tıklamayın, tadınız kaçabilir. Zira artık internet âleminde Justice League: Snyder Cut’ın ilk bir saatlik kısmını izleyen insanlar var.

Bu olayın sebebinin bir siber saldırı mı yoksa tamamen rastlantı eseri oluşan bir hata mı olup olmadığını bilmiyoruz. Fakat biz HBO, Warner Bros. ve Zack Snyder’ın başına gelen bu elim olayı kendi açımızdan değerlendirirsek filme gelen ilk yorumlar oldukça iyi yahu! Özellikle bu hatayı ilk fark eden kişi olan Doug Bass “Tom ve Jerry’i izlemek için girdiğim sitede bir saatlik muhteşem bir film izledim” diyerek filme olan heyecanımızı körükledi. Bu kişinin rastgele bir insan olduğunu, Snyder Cut ile hiçbir bağlantısı olmama ihtimalinin de düşününce filmin, eli yüzü düzgün bir film olması için daha da umutlanıyoruz.

Ya her şey bir yana bu filmin yapım aşamasını bir film olarak izlemek isterim. Bir filmin başına neler gelebilirse çok daha fazlası Snyder Cut’ın başına geldi. Yönetmeni değiştirildi, aylarca yeniden yayınlanması için imza toplandı, Zack Snyder yeniden yönetmen koltuğuna geçti, tam her şey tamam derken şimdi de filmin ilk bir saati sızdırıldı. Ne yapsak filmin başına bir kurşun mu döktürsek sevgili geekler?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Comment

  1. Bence çok güzel ve tatlış tasarlanmış bir marketing hamlesi bu.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.