Çizgi roman severler olarak hepimizin sevdiği, onun gibi olmayı hayal ettiği bir çizgi roman kahramanı vardır. Bu çizgi roman karakterlerini o kadar severiz ki onları gerçek dünyada canlandırması için kimseyi layık görmeyiz. Bu yüzden çoğu zaman, sevdiğimiz karakterleri canlandırması için seçilen oyunculara burun kıvırır, hatta daha oyunculuğunu bile görmeden eleştiririz. Ama bu kez değil sevgili dostlarım. Bugün Netflix’in resmi Twitter hesabından öyle bir oyuncu kadrosu açıklandı ki ağzımızın suyu aktı demememiz bile yetersiz olacaktır. Ben heyecanımı daha fazla tutamıyor ve sizlere Netflix için hazırlanan Sandman dizisinin oyuncu kadrosunu takdim ediyorum!

Diğer oyuncu seçimlerine geçmeden önce hemen Lordum Morpheus için yapılan Tom Sturridge seçimini biraz övmek istiyorum. Bakın ben bu abimizin daha önce hiçbir filmini izlemedim, bu benim ayıbım olsun. Ama öyle bir resim ile duyurdular ki ben gerçekten bir an kendimi Düşler Diyarı’nın Kralı Rüya ile bakışırken buldum. Gerçekten özel olarak çizsen bu kadar olmaz yahu! Dizinin yapımcıları oyuncu seçiminde hiç kolaya kaçmamışlar çok belli oluyor. Ne kadar övsem az, mükemmel bir seçim!

Öte yandan diğer oyuncu seçimlerine gelecek olursak, oldukça büyük ve bir o kadar da güzel sürprizler bekliyor bizi. Özellikle son yıllarda üstlendiği Tywin Lannister karakteriyle kötü adam deyince aklımıza ilk gelen yüz olan Charles Dance, Sandman serisinin kronolojik açıdan gösterdiği ilk kötü adam olan Roderick Burgess karakterine can verecek. Sandman çizgi romanlarına hâkim olanlar için, role ne kadar yakıştığını söylememe gerek yoktur diye ümit ediyorum. Fakat hâkim olmayanlar için söylemeliyim ki daha iyi bir Roderick Burgess bulamazlardı herhalde!

Tıpkı Charles Dance gibi Game of Thrones dizisinden tanıdığımız bir diğer yüz olan Gwendoline Christie dizide, Cehennem’in düşmüş meleği Lucifer Morninstar’ı canlandıracak. Düşlem’in sadık hizmetkârlarından Habil’e Asim Chaudhry, Kabil’e Sanjeev Bhaskar can verecek. Ayrıca Rüyalar Lordu Morpheus dünyada esir tutulurken fırsattan istifade ederek kaçan ve en büyük kâbuslardan biri olan Korintli rolünde Boyd Holbrook’u göreceğiz. Lucifer rolündeki değişikliğin bir benzerini de Düşler Diyarı’nın sadık kütüphanecisi Lucien geçirmiş ve ismi Lucienne şeklinde değiştirilerek Vivienne Acheampong’un oynamasına karar verilmiş.

Bütün oyuncu seçimlerini inanılmaz başarılı bulsam da kendi açımdan sadece Lucienne’yi kafamdaki Lucien ile birleştiremiyorum. Vivienne Acheampong’un, Lucien’in çizgi romanlardan aşina olduğumuz zayıf, kemikli, gözlüklü suratı ve nerd havasından oldukça uzak olması beni bir nebze düşündürüyor. Fakat isminde yapılan değişikliğin, karakterin tamamına yansıtılacağını düşünerek belki de çizgi romanlardan oldukça farklı bir Lucien karakteri izleyeceğimizi aklıma getiriyorum ve bir nebze rahatlıyorum. Projenin başında bizzat Neil Gaiman’ın kendisinin olması, bütün kötü şüphelerimizin Rüya’nın kesesindeki tozlarla birlikte havaya karışmasına sebep oluyor. Sonuçta Neil Gaiman böyle buyurmuşsa biz kimiz ki eleştirelim öyle değil mi?

Bir iki değişikliğin haricinde, çizgi roman ile inanılmaz benzerlikleri bulunan bu oyuncu seçimlerini oldukça beğendim hatta bayıldım! Siz nasıl buldunuz Netflix için seçilen Sandman oyuncu kadrosunu? Yorumlara yazın hep beraber konuşalım!

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.