Her geçen gün sayıları giderek artan çevrimiçi dizi ve film izleme platformları, artık yılda birkaç kez yapılan özel etkinlikleri yeterli bulmayıp kendi “duyuru” etkinliklerini yapmaya başladı. Hatta Netflix, Netflix Geeked Weekend ve TUDUM adı altında iki etkinlik yapıyor. Dün gece de bu etkinliklerden biri olan TUDUM etkinliği gerçekleşti ve irili ufaklı birçok haber verildi bize. Biz de her zamanki gibi, bu haberleri topladık ve sizlere sunuyoruz.

Witcher Üçüncü Sezon Tarihini Öğrendik!

Witcher, Netflix’in en nevi şahsına münhasır işlerinden biri oldu. Dizi hiçbir zaman öyle bir Game of Thrones havası yaratmadı fakat diğer yandan çıkış yaptığı tarihlerde her zaman en çok konuşulan yapımlar arasında yer aldı. Dalga geçtiğimiz, beğenmediğimiz yanları yok değil ama yine de geçtiğimiz iki sezonunu da tatmin olmuş bir şekilde izledik. Bu yüzden üçüncü sezonu büyük bir heyecanla beklediğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Netflix de bu bekleyişimizin daha fazla sürmeyeceğinin müjdesini verdi ve önümüzdeki yaz aylarında Witcher ailesinin geri döneceğini duyurdu.

Ama Durun! Bir Witcher Dizisi Daha Geliyor!

Her çevrimiçi dizi ve film izleme platformunun yaptığı gibi Netflix de bir markaya tutunup genişletme projelerini uyguluyor. Bunun en büyük örneği Henry Cavill’ın başrolünde olduğu Witcher dizisinden sonra Vesemir’in gençliğini anlatan The Witcher: Nightmare of the Wolf animasyonunu yapması oldu. Bununla da yetinmeyen Netflix, evrenin daha da köklerine inerek bize ilk Witcher’ın yaratılma hikâyesini anlatan Blood Origin dizisini duyurmuştu. Dizinin ayrıntılarından daha önce bu yazıda fazlasıyla detaylı bir şekilde konuşmuştuk. Dün gece yapılan TUDUM etkinliği sayesinde de Blood Origin dizisinin 25 Aralık tarihinde izleyiciyle buluşacağını öğrendik. Resmen mesut olduk!

Enola Holmes’un Yeni Maceralarından İlk Tanıtım Videosu Yayınlandı!

Başrollerinde Millie Bobby Brown, Henry Cavill ve Helena Bonham Carter gibi isimlerin yer aldığı ilk Enola Holmes filmi belki büyük bir olay yaratmadı ama izlemesi oldukça keyifli bir maceraydı. Netflix, ilk filmin izleyiciler üzerinde yarattığı etkiyi beğenmiş olacak ki devam filmi için yeşil ışık yaktı ve Millie Bobby Brown bir kez daha hem kendi hem de abisi Sherlock Holmes’un başını belaya sokacak maceralara atıldı. Fragman yine fazlasıyla eğlenceli gözüküyor.

Shadow and Bone’un İkinci Sezonundan İlk Klip Yayınlandı!

Normal bir zamanda olsak belki Ben Barnes’ın başrollerinde yer aldığı Shadow and Bone dizisini çok daha fazla konuşabiliriz. Fakat Witcher, Wheel of Time, Rings of Power ve House of the Dragon gibi dev yapımların arasından bir türlü sıyrılamadı. Yine de bu onu önemsiz yapmıyor zira Grishaverse evrenini seven birçok geek dostumuzun, gözü kulağı bu dizinin ikinci sezonundan gelecek haberlerdeydi. Beklediğimiz haber ya da daha doğrusu klip de dün gece yayınlandı ve Shadow and Bone’un ikinci sezonuna kısa da olsa bir bakış atma fırsatı bulduk.

Wednesday Dizisinin de Tarihi Belli Oldu!

Netflix’in, Addam’s Family’nin en sevilen karakteri Wednesday için hazırladığı dizi hakkındaki görüşlerimizi şurada belirtmiş ve internet ile aynı fikirde olmadığımızı söylemiştik. Diziden ilk fragman yayınlandığında henüz bir çıkış tarihi elimizde yoktu. Sağ olsun Netflix, dünkü etkinlikte nihayet bir yayın tarihi verdi bize ve Wednesday dizisinin 23 Kasım’da bizlerle buluşacağını duyurdu.

Üç Cisim Problemi, 2023 Yılında Bizimle!

Son yılların en önemli bilimkurgu kitaplarından biri olan Üç Cisim Problemi’nin, Netflix tarafından uyarlanacağını biliyorduk. Dün gelen yeni bilgilere göre bu yapımı daha fazla beklemeyeceğiz, 2023 yılında bizimle olacak. Henüz hakkında çok az şey bildiğimiz uyarlamanın yapımcılarının, Game of Thrones dizisinden hatırlayacağımız David Benioff ve D.B. Weiss olması beni birazcık korkutuyor. Tamam tamam, baya korkutuyor. Ama sonuçta bu adamlar ilk altı sezon bize harika bir dizi izlettiler öyle değil mi? Yine harika bir uyarlama ile karşımıza çıkıp, kendilerini affettirebilirler. Yani, umarım öyle yaparlar…

Fantastik Bir Jason Momoa ile Karşı Karşıyayız!

Şu ana kadar oynadığı hemen hemen tüm rolleriyle kalbimizi çalmayı başaran Jason Momoa, yeni filmi Slumberland’de oldukça farklı bir rolle karşımıza çıkacak gibi gözüküyor. Slumberland adını verdikleri bir rüyalar aleminde babasını arayan küçük bir kızın hikâyesini konu alacak filmden dün gece tadımlık bir sahne yayınlandı ve biz gördüklerimizden memnun kaldık. Jason Momoa, hangi rolde karşımıza çıkarsa çıksın bizi etkilemeye devam edecek sanırım.

Guillermo del Toro’nun Pinocchio Filmine Yakın Bir Bakış Atma Fırsatı Yakaladık!

Benim için stopmotion tekniğiyle çekilen filmler ve büyü arasında çok az fark var. Stopmotion filmlerinin nasıl yapıldığını izlerken büyülenmiş bir biçimde ekrana bakarken buluyorum kendimi. Hatta böyle filmlerin yapım aşamasının, filmlerin kendisinden daha ilgi çekici bulduğumu söyleyeceğim neredeyse. TUDUM etkinliği sırasında Guillermo del Toro’nun, stopmotion tekniğiyle hazırladığı Pinocchio filminin yapım aşamasından gösterdiği bu görüntüler yine çok ilgimi çekti. Gerçekten büyük bir sanat bu ya!

Siz TUDUM etkinliğinde duyurulan haberlerden en çok hangisine sevindiniz? Netflix’ten en çok hangi duyuruyu yapmasını bekliyorsunuz? Açıkçası ben hâlâ Sandman’in ikinci sezonu onaylanmadığından dolayı sinirliyim kendilerine? Sizde durumlar nasıl?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.