Bazen aşırı şöhretli olmanın nasıl bir şey olduğunu hepimiz hayal ederiz sanırım. Evet, zengin ve ünlü olmak filan iyidir ama gerçekten ne tür bir hayat sürüyorlardır yani? Nasıl uyurlar, ne içer ne yerler çok merak ederim ben mesela. Çünkü mega yıldızların dünyası gerçekten çok başka bir şey olmalı, her filmde aynı kiloda kalmaktan tutun kırmızı halıda nasıl yürüyeceklerine kadar çok başka bir yaşam kültürüne sahipler, orası kesin. Ya da mesela sizin hakkınızda bir film yapıldığını düşünün. Baş rolde kim mi var? Siz varsınız. Sizin hakkınızda sizle çekilen bir filmden bahsediyoruz mesela. Böyle bir mega şöhret biraz dudak uçuklatıcı, değil mi?

Peki sizce böyle bir film hali hazırda takvimdeyse bu kişi kim olabilir? Eh, defineden defineye koşan, kimi zaman motosikletine atlayan kimi zaman usta bir soyguncu olan Nicolas Cage’den başka biri olamaz galiba, ne dersiniz?

Duydunuz mu bilmem, ortalıkta bir Nicolas Cage filmi söylentisi dolanıyordu. Hem de Nicolas Cage’in kendisini oynadığı bir filmden bahsediliyordu etrafta. Orası tamam. Filmin adı The Unbearable Weight of Massive Talent. Adın görkemine bakın. Bir de birkaç stüdyo ile girdiği savaştan galip çıkan Lionsgate üstlenecek filmin yapımını. Şimdi ise filmin kadrosuna bir başka isim daha katıldı diyor bazı kaynaklar: Pedro Pascal.

Bizler Pedro Pascal’ı en son The Mandalorian’da gördük. Kendisinin Game of Thrones’da Kingsman’de ve yine birkaç blockbuster filmde gördük. Şimdi Nicolas Cage’in filminde, şu işe bakar mısınız filme Nicolas Cage’in filmi diyoruz o kadar yani, ana kötüyü oynayacağı söyleniyor. Büyük bir rolü var yani filmde. Tabii burada bitmiyor. Bir de rolünün detaylarını öğrenelim isterseniz.

Filmi biraz paralel evrende geçiyor gibi de düşünebilirsiniz, metanın dibi bir beyaz perde deneyimi de diyebilirsiniz. Nicolas Cage’in parasız olduğunu hayal edin. (Evet, biliyorum burası zor biraz.) Bu bahsettiğimiz kurgusal Nicolas Cage tamamen finansal sebeplerden ötürü oldukça paralı bir hayranının doğum gününe gidiyor. Sırf doğum gününe geldi kişiye diye 1 milyon dolar verebilecek bu zengin arkadaşı Pedro Pascal oynayabilir. Ancak işler çirkinleşecek, suç dünyası karanlık yüzünü gösterecek ve böylece Nic Cage’in başı takıntılı bir kötüyle belaya girmiş olacak. Kendisini ve sevdiklerini kurtarmak içinse gerçek anlamda Nicolas Cage rollerine bürünmesi gerekecek. Evet, orta yaşlı bir oyuncu nasıl dublörsüz hayatta kalmaya çalışır onun filmi gibi bir şey izleyeceğiz.

Bana sorarsanız senaryo çok ilgi çekici. Aksiyon ile komediyi çok iyi harmanlama fırsatı var ellerinde. Deadpool’un yaptığı Ryan Reynolds şakalarının tonuna azıcık bile yaklaşırsa oldukça eğleniriz diye düşünüyorum. Senarist de ‘Nicolas Cage’e saygısızlık yapmadan güldürü unsuru sağladık’ gibi laflar etmiş. Bence her şeyiyle oldukça ilginç bir film gelecek: iki müthiş başrol ile komik ve absürt bir senaryo var, daha ne olsun? Pedro Pascal da şöyle güzel, takıntılı bir kötü adam olsa…

Filmin tarihi şimdilik ABD için 19 Mart 2021. Acaba pandemiden nasibini alıp ertelenir mi, çekimler kayar mı, aylarca beklediğimiz filmler gibi vizyon tarihi uzatılır da uzatılır mı bilmiyoruz. Ama gönülleri ferah tutalım, belki de sinemaya dönüşün filmi olur, Lionsgate paraya para demez, biz de biraz kahkaha atarız, ne dersiniz?

Peki siz filmi heyecanla bekliyor musunuz? Sizce bizi güldürür mü, yoksa “bir türlü vizyona girmez ki bu” diyenlerden misiniz?

Author

İstanbul'da yaşıyor, buraya yazacak havalı bir şey de bulamadı. @charles_bourbaki

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.