Şimdi sizde vaziyet nedir bilmiyorum ama korku filmlerine tutkun biri olarak aksesuar edinmek konusunda feci sıkıntılar yaşayan biriyim. Yabancı sitelerden de alışveriş etmek gibi bir alışkanlığım pek yok. Bu sebeple canım 1988’ten bir Elm Sokağı Kabusu 4 posteri istediğinde genelde Kadıköy sahaflarında kaybolup gidiyorum. Çoğunlukla da aradığım ürünü bulamıyorum Dört aydır bir posteri almak mesele oldu mesela.

korkucu-el

Bu eski korku filmi tutkusu bir tek benimle bir avuç tanıdığımda var sanıyordum ama belli ki talep düşündüğümden büyükmüş. İyi ki bu talebi gören eden birileri olmuş diyorum. Korkucu.com’a girdiğimde poster bölümünde Freddy’nin Ölümü: Son Kabus filminin afişine denk gelmek kadar güzel tesadüf olamazdı. Daha güzeli 4. Film olurdu ama buna da şükür.

Sitenin arkasında 11 senedir bu kültür hakkında pek çok yazıyı ilgilisine sunan korkusitesi.com ekibi bulunmakta. Sitede benim gibi eski afiş sevdalılarını cezbedecek işler bulunduğu gibi korku çizgi romanı sevenler için de bir bölüm bulunuyor. Şu an çeşit kısıtlı, ama Devrim Kunter’in Seyfettin Efendi kitaplarına ya da Garth Ennis’in lanet olasıca Crossed serisine erişmek Korkucu’da mümkün.

korkucu-urunler1

Ve sitenin beni en cezbeden kısmına geleyim. El yapımı ürünler var! Evet, Korkucu’da sevdiğiniz korku karakterlerle ilgili tamamen el yapımı tasarımlara denk gelebiliyorsunuz. Şimdilik arşivde Rusty Blonde serisiyle İmge Celepçi’nin kolyelerine ve Brothers Workshop’un heykellerine rast geldim ama biraz daha kazırsam çok şey keşfedeceğimi düşünüyorum.

Lafı uzatmayalım, bence korkucu.com ruhu karanlık tarafa meyil etmiş herkesin bir on dakika ziyaret etmesi gereken bir oluşum. Bir gözatın, potansiyeli siz de göreceksiniz.

brothers

İlgilenen herkes için buyrun linkimiz: www.korkucu.com

korkucu-dilek

Author

Eskilerin dediği gibi: "You must gather your party before venturing forth"

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.