Türkiye’de alternatif işlere denk gelmek gerçekten zor. Herkes tutmuş formülü alıp kendine uyarlıyor, bunun üzerinden para kazanmaya çalışıyor. Farklı olan ya fırsat bulamıyor, fırsat bulsa da desteklenmediği için kendi çapında kalıyor. Bu müzik sektöründe daha bariz. Televizyonda, radyoda hep aynı çıstak efekti üzerine kurulu şarkılardan ya da bulduğu güzel bir laf üzerine klişe sözlerden oluşmuş duygusal şarkılardan size de gına geldiyse bugün size bizden olan, sıradan olmayan ama sıradışı olucam diye de kalitesiz olmamış bir adamdan bahsetmek istiyorum; Oğuzhan Uğur.

nh4e8aerwn8_3_1200x720

Oğuzhan Uğur bir dönem Grup Vitamin’in tek elinde olan, o grup dağıldıktan sonra ciddi bir boşluk içerisinde kalan müzik-mizah kombinasyonu türünün ülkemizdeki en iyi temsilcisi. Fotoğrafçılık bölümü mezunu olduğundan olsa gerek kendisinin klipleri en az şarkı sözleri ve müzikleri kadar kaliteli görünüyor. Tiyatro-sinema-oyunculuk-senaristlik-metin yazarlığı gibi işlerin mutfağında bulunup deneyim kazandıktan sonra esas yerini “Terbiyesiz”im şarkısına arkadaşlarıyla çektiği klipten sonra bulmuş kanımca.

Şarkı sözlerinde bizim neslin hislerini son derece basit ama keyifli bir dille anlatmasına mı kredi vereyim, kliplerde hem kendi mimik bazlı oyunculuğuyla, hem de pek meşhur olmayan ama kendisiyle süper uyum yakalayan ekibiyle keyifli mizansenlere ve son derece geyik durumlara yer vermesinden mi bahsedeyim, müzikal açıdan da hem bizden hem modern bir ton yakalamasını mı öveyim bilemedim. En iyisi siz dinleyip karar verin.

oguzhan-ugur-biyolojik-unsur

Bugün bu vesileyle kendisinin en beğendiğim yedi (artı bir) şarkısını sizlerle paylaşmak, bu acayip adamı sizlerle tanıştırmak istedim. Teşekkürlerinizi yorumlara bırakabilirsiniz Geekyapar’lar. Liste zevk değil alfabetik sıraya göredir. Beğendiyseniz kendisinin eğlenceli sohbetlerini, farklı videolarını Youtube’dan bulabilirsiniz. Şimdi şöyle buyurun efendim.

 

Bal Prensesim

“Dün ilk kez Pişt Naber dedim, olumlu oldu tepkisi”

Biyolojik Unsur

“Sen bir daha böyle kerizi…”

 

Gereksizse Söndür

“Sen gemileri yaktın ben de kayık bile yok”

Panpa

feat. Bora Öztoprak “Donlarımı bile ütülüyo resmen”

https://www.youtube.com/watch?v=hdmWY97S3jw

Soğan Ekmek

“Romeo olmaya kasmasak mı Soğan Ekmekle”

Terbiyesizim

feat. Berna Biber “Tek birikimin aşk acısı, öpüyor onu başkası”

https://www.youtube.com/watch?v=Bm9fE08uiXI

Tın

“Kızın zekasına neden taktın, sen Tubitak mısın?”

+Bonus:

Sağ Salim (Sağ Salim 2 Soundtrack)

“Attığın her adım bir yaradır.”

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.