Daha önce de gaz şarkılar hakkında yazmıştık. Ama o seferki meramımız sizi kaldırıp Fizan’a koşturmak, yer yer sinirlendirmek, çokça da haykırtmaktı. Şimdi poponuzu oynatmak istiyoruz. Oturduğunuz koltukta rahat duramayın arzusundayız. En efendi, en kendi hâlinde olanınız bile “İşten çıkınca bir kulübe falan mı gitsek, nasıl oluyor bu işler?” diye düşünsün kaygısını taşıyoruz. “Para mara derdinde değiliz, maksadımız sizi dans ettirmek!” derdik ama, birileri onun şarkısını yapıp zaten üstüne para istedi. O yüzden bir naif bir şekilde şunu diyoruz: akşam olsun, sevdiceklerinizi, eşi dostu ortama toplayın. Arkaya bu şarkıları açın, çok sevmediğiniz bir arkadaşı ışığın başına koyun ki yakıp kapatsın. Birbirinize dip dibe sokulup bir ileriye bir geriye sallanın. N’oldu? Ne olacak, Geekyapar en baba kulüp ortamını evinize getirdi, o oldu!

Buyurun efendim, ölüyü bile yerinden kaldıracak 8 gaz dans şarkısı.

 

1. Infected Mushroom – Becoming Insane

http://www.youtube.com/watch?v=GmdV6nGyyEY

Infected Mushroom’un eserleri sadece belli bir kafa durumuyla takdir edilir görüşü çok yaygın, biliyorum. Infected Mushroom’un herhangi bir destek olmadan da muhteşemliği anlaşılacak şarkılar yaptığını da biliyorum ama. Becoming Insane’in sonlarına doğru boksör pozisyonu alıp, “Kelebek gibi uçan, arı gibi sokan” dansa kalkışmanız için sadece bir çift kulağınızın olması yetiyor. Biz buraya uzun versiyonunu koyduk, siz dilerseniz 3 dakikalık radyo miksini de dinleyip kopuşu kompaktlaştırabilirsiniz. Her halükarda sonda bir kendinizi kaybedeceksiniz. Ona kendinizi hazırlayın.

 

2. Daft Punk – Harder, Better, Faster, Stronger (Alive 2007)

Daft Punk son albümleri Random Access Memories ile baya baya dünya çapında şöhrete sahip bir süperstar oldu. Buna lafımız yok, ama bizce en iyi konserlerini 2007’de vermişlerdi ve bir daha onun üstüne çıkamayacaklar. Bizce bir daha kimse onun üstüne çıkamayacak. Alive 2007 gerçekten de inanılmaz bir seriydi. Hani bazı konserlere bakıp orada olmadığınız için tüm sebeplere küfredersiniz ya? Uyaralım, yukarıdaki Harder, Better, Faster, Stronger + Television Rules the Nation + Around the World kombinasyonu sizde işte tam o hissiyatı uyandırabilir.

 

3. Fischerspooner – Never Win (Benny Benassi Remix)

89-92 arası doğan nesil! Oradasınız değil mi? O zaman bana Benny Benassi deyince aklınıza neyin geldiğini söyleyin. Bir babayiğit var mı “Abi valla benim aklıma iş makinesi kullanan memeli kadınlar gelmedi” diyebilecek? Meraklanmayın, Benny Benassi ismi hepimizde aynı imgeyi çağrıştırıyor. Ama işte Benassi abi sadece ucuz video klipler ve yıllar boyu “Abi o kızlar transmış yaa” diye dolanacak dedikodulara sebebiyet vererek geçirmiyor hayatını. Arada böyle mükteşem remixler de yapıyor. Çok mu derin? Çok mu kompleks? Hayır. Peki nefes aldırtıyor, insana yerinde durma şansı tanıyor mu? Ona da kocaman bir hayır.

 

4. Deee-Lite – Groove is in the Heart (Gigamesh Remix)

http://www.youtube.com/watch?v=10u_Zd89q00

Gigamesh ismini biliyorsunuz muhtemelen bunun iki sebebi vardır. Ya Mike Posner’ın deli satmış şarkısı Cooler Than Me’nin yapımcı creditlerinde bir gezinme kararı almışsınızdır, ya da vaktinde yaptığı Foster the People – Pumped Up Kicks remixini dinlemişsinizdir. Bir ara Pamukkale şehirlerarası otobüslerindeki multimedya ekranlarında da kendine yer bulan remix Gigamesh’in tek vukuatı değil. Yaptığı tonla remix arasında Groove is in the Heart’ın ise bize sorarsanız acayip ayrı bir yanı var. Yer yer aklımıza 90’ların PC oyunlarını bile getiriyor. Orijinal şarkı da zaten insanda dans etme isteği uyandıran bir şarkıdır, Gigamesh üzerine bir de kendi gazını katınca, iyice dayanılmaz olmuş.

1 2
Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.