Deadpool ve devam filmi Deadpool 2 çocuklara uygun filmler değil. Bunu biz demiyoruz, dünyanın hemen hemen bütün büyük film derecelendirme kurumları söylüyor. Film dünyanın hemen hemen her yerinde 16+ etiketiyle vizyona girdi ve işin acayibi, bu konuda o kadar başarılıydı ve öyle güzel tepkilerle karşılaştı ki; peşi sıra bir 16+ süper kahraman filmi modası başladı.

Peki o modayı başlatan Deadpool 2‘yi alıp, ailelere uygun hâle getirsek ne olur? Düşünmemize gerek yok, Fox yapmış, fragmanı da çıkartmış. Aha buyurun.

Nedir bu Once Upon a Deadpool? Aslında The Princess Bride filmini izleyenler duruma uyandılar. Once Upon a Deadpool, aynı o filmdeki gibi, “daha sert ve karanlık” bir hikayenin yine Fred Savage tarafından canlandırılan bir karaktere yumuşatılarak anlatılması. Tek fark, Princess Bride’da o daha sert ve karanlık hikayeyi bilmiyorduk. Burada ise geçen bahar aylarında izledik. Deadpool’cuğumuz Fred’e hikayeyi anlatırken köşelerini budayacak, film de çoluk çocuğa uygun olacak.

Peki bu niye var? Birkaç sebepten dolayı. Resmi sebebi şu: Filmi yayınlayan Fox zaten Ryan Reynolds ile defalarca filmi 16+ yapmak ve 13+ yapmak arasında kavga verdi. İki filmde de bu kavgayı Ryan Reynolds kazandı. En sonunda Fox hem filmi Çin’de piyasaya sürmek, hem de aynı ata bir de Noel döneminde binebilmek için böyle bir formül geliştirdi. Ryan Reynolds da dahil olmayı tek bir şartla kabul etti: Filmin gelirlerine mukabil bir oranda Fox hayır işlerine bağış yapacak.

Ancak io9’ın kulislerden duydukları diyor ki, aslında bunun arkasında başka bir mevzu daha var. Malumunuz, artık her şey neredeyse kesinleşti. Bir iki seneye Deadpool evine dönecek ve Marvel Cinematic Universe‘ün bir parçası olacak. Deniliyor ki aslında bu karar Fox’un yeni patronlarından geliyor. Deadpool’un PG-13 bir ortamda da çalışıp çalışmayacağını görmek istiyorlar, ona göre yol haritasını belirleyecekler. Eğer niyet buysa, biz de bir anlamda bu projeyi böyle değerlendirebiliriz. Aile dostu bir Deadpool, büyüsünü yitiriyor mu? Bakalım, göreceğiz! Sizin düşünceleriniz neler?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.