Dün gece gerçekleşen Xbox etkinliğinden herkes kendine göre bir haberi seçti ve ona sevindi. Kimisi Starfield oynanışına coştu, öbürü Diablo IV’ü görünce heyecanlandı, berisi Hideo Kojima’yı ekranda görünce delirdi. Etkinlikte gösterilen ikinci video ise bana yetti ve arttı bile. Aylardır bir haber almak için ölüp bittiğimiz Hollow Knight: Silksong oyunundan yeni bir video gösterildi! Bu da yetmezmiş gibi oyunun, çıktığı gün Game Pass’e geleceği onaylandı! Bitti mi, bitmedi! Tam tarih verilmese de oyunun on iki ay içerisinde çıkacağı da gelen duyurular arasında!

Hollow Knight’ı ne kadar fazla sevdiğimi size anlatamam. Oyunu çıktığı 2017 yılından beri oynuyorum ve övebileceğim her türlü platformda, karşılaştığım herkese Hollow Knight’ı övüyorum. Hâliyle ilk oyundaki en iyi karakterlerden biri için yapılan devam oyunu Silksong için ne kadar heyecanlı olduğumu kelimelerle anlatmam mümkün değil. Bu zamana kadar bilgi kırıntılarıyla beslendiğimiz Silksong, hiç beklemediğimiz bir şekilde Xbox Game Pass etkinliğinde gösterilince sevinçten çığlık attım!

Fragman tek kelimeyle şahane duruyor diyebilirim. Yeni mekanikler, yeni mekânlar, sürüsüne bereket düşmanlar, saç baş yolduran platformlar ve birbirinden tatlı NPC’ler ile ilk oyunun şanına yaraşır bir devam oyunu bizi bekliyor gibi gözüküyor. Öte yandan benim en çok ilgimi çeken şey, oyunun sol üst tarafındaki arayüzün farklı versiyonlara sahip olması ve ilk oyundaki “charms” adı verilen eşyaların kullandıkça aşınma mekaniği oldu.

Siz nasıl buldunuz Hollow Knight: Silksong fragmanını? İlk oyunu oynadınız mı? Eğer hâlâ oynamadıysanız bu haberi kapatıp hemen oynamalısınız!

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.