DİKKAT: Bu yazı 2018 yılı Steam Kış İndirimleri için yazılmış olup, fiyatlar güncellenmiştir. Öneriler ise her daim güncelliğini korumaktadır.

Kışın arkadaşlarınızla beraber oyunlar oynayarak geçirdiğiniz zamandan daha fazla keyif aldığınız bir an var mı? Benim için yok. Özellikle dışarıdaki soğukla doğru orantılı olarak artan muhabbetin koyuluğu; çoğu zaman saatlerin nasıl geçtiğini anlamadığımız zamanlar yaşatıyor. Bu zamanları değerli ve kaliteli kılan şey her ne kadar arkadaşlarınız olsa da iyi seçilmiş bir oyun bu zamanlardan aldığınız keyfi kat kat artıracaktır. O halde Steam kış indirimlerini bu uğurda değerlendirmek çok faydalı olacaktır. Geekyapar!’ın arkadaşlarınızla dostluğunuz pekiştikçe iftihar duyacağı 10 indirimli oyunu aşağıda bulabilirsiniz:

Don’t Starve Together

dst

Tim Burtonvari grafikleri, yüzlerce farklı oyun içeriğiyle Don’t Starve Together arkadaşlarınızla beraber hayatta kalmaya çalışacağınız muhteşem bir oyun. Tarım yapabileceğiniz, arıcılıkla uğraşabileceğiniz, mağaralarda kaybolduğunuz, bizonları tıraş ettiğiniz, devlerle savaştığınız, açlığa ve soğuğa karşı mücadele ettiğiniz oyunda yapabilecekleriniz neredeyse sınırsız. Farklı karakter seçimleri arasında karar verip arkadaşlarınızla oyuna girdiğinizde emin olun komşularınız “Evde et bitmiş biriniz fil kesin be!”, “Kurtlar geliyorrr!”, “Abi donuyorum biriniz berenizi falan verin.” seslerinden rahatsız olacaklar. Don’t Starve oynarken siz ve arkadaşlarınız saatler boyunca ekran başında kalıp zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız bile. Bu güzel oyunun, birini arkadaşınıza göndermek üzere iki kopyasını 24 TL yerine 9,60 TL’ye alabilirsiniz. (Steam 2020 Yaz İndirimi Fiyatı: 8.16 TL)

Magicka

magicka

Eğer büyücü şapkaları ve büyücü cübbelerine sahip 4 arkadaşsanız şimdi onları giymenin tam zamanı. Birlikte kasaba kasaba gezerek karşınıza çıkan canavarları yok etmek inanın hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Temel elementleri kullanarak birbiriyle kombinleyip combo yaparak onlarca farklı büyü yapabildiğiniz oyunda tek düşman canavarlar değil. Bazen muzip bir arkadaşınızın sizi dondurması, kafanıza taş yuvarlaması düşmanlardan daha fazla canınızı yakıyor. Yine de her saniyesi eğlence olan Magicka’yı 18 TL yerine 4,50 TL’ye, Magicka 2’yi ise 24 TL yerine 6 TL’ye alın ve gülme krizlerine hazırlanın. (Steam 2020 Yaz İndirimi Fiyatı: 6 TL)

Warhammer: Vermintide

totalwar

Farklı sınıfları kullanarak sürüsüne bereket gelen düşmanlara karşı arkadaşlarınızla beraber savaştığınız Vermintide tam bir eğlence treni. Özellikle sınıfların özelliklerini kullanarak role-play yaparsanız tadından yenmez bir deneyim. Bir büyücü, bir cüce, bir elf ve bir insan ile siz de kendi maceralarınızı yaşayabilleceğiniz oyunda düşmanlar ve zaman zaman karşınıza çıkan bosslar bu maceraları zorlaştırmak için elinden geleni yapacak. Eğer orta çağa meraklıysanız arkadaşlarınızı  ateşin başına toplayın ve 50 TL’den 20 TL’ye düşen bu oyunu almaya ikna edin. (Steam 2020 Yaz İndirimi Fiyatı: 12.50TL)

Overcooked

oveercooked

Bir restoranda sabırsız müşterilerin siparişlerini yetiştirmeye çalıştığınız Overcooked oyunu 2018 yılının bir diğer ödüllü oyunu. Haritaların sürekli değişerek sizi zorladığı, müşterilerin sabırsızlığının sizi çıldırttığı oyunda sakin başlasanız bile bir süre sonra Gordon Ramsay’e dönüşüyorsunuz. Yine de sürekli bir telaş içerisinde oynadığınız oyunda arkadaşlarınızla ya da arkadaşlarınıza karşı yemek yapmak inanılmaz derecede eğlenceli. Eğer arkadaşlarınızla oynayacağınız bir oyun arıyorsanız “2018 Yılının Aile Oyunu” ödüllü 39 TL’den 9,75 TL’ye düşen Overcooked bizden size tavsiye. (Steam 2020 Yaz İndirimi Fiyatı: 9.75 TL)

Viscera Cleanup Detail

viscera

Bu zamana kadar girdiğiniz oyunlarda uzaylı, mutant, zombie, insan derken önünüze ne çıkarsa öldürdünüz, duvarları onların kanıyla boyadınız. Ama hiç siz gittikten sonra oraları temizleyen emekçi kardeşlerimizi düşünmediniz öyle değil mi? İşte şimdi arkanızda bıraktığınız bu pisliği temizleme zamanı, bir paspas alın ve arkamdan gelin. Arkadaşlarınızla birlikte delicesine temizlik yapıp, temizliğiniz üzerinden puan alacağınız oyun size başta mantıksız gelebilir. Ama yine her zamanki gibi arkadaşlarınızla olan muhabbetinizde gözünüzden yaş gelene kadar gülmek için muhteşem bir malzeme Viscera Cleanup. Ayrıca oyunu oynarken yerleri yeni silen annenizin neler hissettiğini anlamak için bile 21 TL’den 12,60 TL’ye düşen bu oyunu kesinlikle öneriyorum. (Steam 2020 Yaz İndirimi Fiyatı: 10.50 TL)

Broforce

bro

Testesteron ve ter kokan Broforce, Amerika olarak dünyayı işgal eden bizzat Amerika’nın en büyük düşmanı Şeytan’ı yenmeye çalıştığımız bir oyun. Başından sonuna kadar dolu Amerikan ve erkek mizahı ile dolu olan oyunumuzun karakterleri ise hepimizin tanığı adam gibi adam veya kadın gibi kadınlar. Terminatör, Kill Bill, Blade, William Wallace gibi reyislerin Amerika için savaştığı oyun tam bir mizah fırtınası. Çocukluğunuzda Contra ve Metal Slug gibi oyunları beraber oynadığınız arkadaşlarınız varsa hiç vakit kaybetmeden 24 TL’den 6 TL’ye düşen bu oyunu alın ve oynamaya başlayın. (Steam 2020 Yaz İndirimi Fiyatı: 6 TL)

Nidhogg

nidhogg

Çok yakın bir arkadaşınız var ama bir türlü anlaşamıyor musunuz? O zaman ona kılıçlarını hazırlamasını söyleyin ve düelloya davet edin. İki boyutlu çöp adamları yönlendirdiğiniz Nidhogg aranızdaki anlaşmazlıkları bitirmenin en eğlenceli yolu olabilir. Farklı haritalarda sürekli yeniden doğarak yaptığınız ölüm maçlarında birbirinizle kıyasıya mücadele edecek ve bunu yaparken inanılmaz eğleneceksiniz. İsterseniz 18 TL’den 6,30 TL’ye düşen oyunu satın alabilir, isterseniz 26 TL’den 9,10 TL’ye düşen iki kişilik paketi satın alıp birini arkadaşınıza hediye edebilirsiniz. (Steam 2020 Yaz İndirimi Fiyatı: 6.30 TL)

Stick Fight

“Benim kozumu paylaşacağım 1 değil 2 değil 3 arkadaşım var” diyorsanız size bu seferki önerim Stick Fight. 4 kişiyle beraber her tur sonunda yenilenen oyunda amacınız diğer 3 arkadaşınızı öldürmek. Tuzaklarla dolu haritada yukarıdan aşağıya düşen silahlar yardımıyla arkadaşlarınızı öldürdüğünüz oyunda eğlence ve rekabet hat safhada. Arkadaşlarınızla gülme krizlerine gireceğiniz, 10 TL’den 7,50 TL’ye düşen Stick Fight bu kış steam indirimleri için değerlendirmeniz gereken oyunlardan. (Steam 2020 Yaz İndirimi Fiyatı: 5 TL)

Human Fall Flat

human

Bir grup kuklayı binbir zorlukla yönlendirip size verilen bulmacaları çözerek bölümleri geçmeye çalıştığınız Human Fall Flat arkadaşlarınız üzerinde yer çekimi deneyleri yapmak için bulunmaz bir nimet. Oyundaki fizik motorunun gerçekçiliği eğlenceyi bölmediği gibi kat be kat artırıyor. Çoğu zaman kahkahalarınız yüzünden ara vermeniz gerekecek oyunda yapamayacağınız şey neredeyse yok. Bölümleri geçmek için arkadaşlarınızı fırlatabilir, bir çubuk gibi kullanabilir, onlara tutunarak sallanabilirsiz. 24 TL’den 12 TL’ye düşen Human Fall Flat’ı sadece arkadaşlarınızla uğraşmak için bile alabilirsiniz bu indirimde. (Steam 2020 Yaz İndirimi Fiyatı: 9.60 TL)

Worms

worms

Ve listemizin sonunda bir klasik olan Worms. Yıllar geçse de, platformlar değişse de Worms oynayan bir arkadaş grubunun eğlencesi hiç değişmeyecek. İster 2D isterseniz 3D oyunu alın arkadaşlarınızın gerçek yüzünü belki de ilk defa bu oyunda göreceksiniz. Farklı silahlarla stratejik olarak birbirinize saldırdığınız oyunda kimseye güvenilmeyeceğini zor yoldan öğreneceksiniz. Herkesin birbirine düşman olduğu oyunda yaşanan Meksika çıkmazları dillere destan. Siz en iyisi mi beni daha fazla dinlemeden bütün oyunları indirime giren Worms’ü alıp arkadaşlarınızı arayın. 

Steam Kış İndirimlerinde arkadaşlarınızla kaliteli vakitler geçireceğiniz birçok oyunun arasından seçim yaparken baya zorlandım. Listeye alamadığım Party Panic, Gang Beast, Tabletop Simulator, Town of Salem gibi oyunları da buradan beğeninize sunmak, bu oyunları da göz önünde almanızı istiyorum. Geçireceğiniz keyifli vakitler sonrası arkadaşlarınızla Geekyapar!’ı şöyle bir anarsınız artık.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.