Süper kahraman filmlerinin artık düz durduğu yerde kabak tadı vermeye başladığı, gençliğimizin aşkına başladığımız Infinity War hype’ı bittikten sonra iyice ortaya çıkacak diye düşünenlerdenim. Bunun da en büyük ispatı, post-süper kahraman filmlerinin artışı. Logan, Deadpool, yolda olan New Mutants… Bir sürü film ortaya “biz normal süper kahraman filmi gibi değiliz, başka bir şeyler koyuyoruz” iddiasıyla çıkıyor. Bunların bazısı heyecansız. Bazısı heyecan veriyor.

İkinci kategoride olduğunu düşündüğümüz bir haberle karşınızdayız. Dope‘daki nazik ve keyifli yönetimiyle herkesin gözüne giren, bir dönem de ismi The Flash ile anılmasına rağmen kısa süre içinde Warner Bros’tan kaçan yönetmenler arasına katılan Rick Famuyiwa Netflix için bir süper kahraman filmi çekiyor: Past Midnight. Filmin senaryosunu Ratchet & Clank serisini uzun süre yazdıktan sonra serinin film uyarlamasıyla sektör sıçraması yapan T.J. Fixman kaleme alıyor. Prodüktörleri de Infinity War yönetmenleri Russo biraderler.

Ha bir de, filmin başrolü için Keanu Reeves’i ayarlamışlar.

Sad-Keanu

Yani, n’apacağız, bu Netflix’i durduramıyoruz. Gerçekten durduramıyoruz. Daha geçen gün 700’ü aşkın orijinal iş geldiğini duyurdular 2018 dahilinde. “Bunu izlemek bütün 2018’i alır n’aptınız lan” dedik. Ki, bu arada söylemek zorunda hissediyoruz, yanlış hesap etmişiz. Çünkü hunili_huni mahlaslı Alp hesaplamış, eğer uyumazsanız Netflix’in 2018’deki tüm içeriklerini 2018 bitmeden izleyebiliyorsunuz.

365 günün 3’te 1’inde uyusak ve geri kalan sürede sadece netflix izlesek, yılda 5840 saatlik bir zaman dilimi oluşturur. 700 yapımın ortalama süresi 8.3 saat çıkar. Dizilerin ortalamasını 10 saat olarak ve diğer yapımların ortalamasını 1.5 saat olarak aldığımız zaman, 564 tane dizi yayınlaması gerekir. Fakat uyku faktörünü de iptal edersek, 8760 saatlik zaman diliminde 907 adet dizi yayınlaması gerekir.

Matematiksel bir gerçek kelimeleri geçmese idi, başlığa ve iddiasına hiç bu kadar takılmayacak idim. Neyse, gideyim de Crown izlemeye devam edeyim. Daha Altered Carbon’u bitiremedim.

Fakat konuyu dağıtmayalım. Keanu Reeves. Rick Famuyiwa. Russo biraderler. Netflix. Bizce çok güzel bir kombinasyon. Detay olarak tek bildiğimiz şey, “farklı bir tip süper kahraman hikayesi” olacağı. Bu mutfaktan, bu tarifle ne çıkar bilmiyoruz; ama malzemeler güzel, heyecanlıyız. Siz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.