Pharrell Happy

Bu sene şüphesiz Pharrell Williams’ın yılı oldu. Daft Punk – Get Lucky, Robin Thicke – Blurred Lines parçalarındaki düetleri ile belki de Snoop Dogg ve N.E.R.D. döneminden sonra ilk kez bu kadar bahsediyoruz ondan. Gerek projeleri gerek çizdiği çizgi ile Pharrell bu parlamayı hak etmiş gibi duruyor. Hele ki bunca yıllık suskunluğundan sonra… Keza Minion’ları ile kendini çok sevdiren animasyon serisi Despicable Me 2’nun da müzikleri ona ait. Ancak son işi ile 2013 bitmeden namını biraz daha yürütmek istediğini açıkça ortaya koyuyor Pharrell. Aşağıdaki video ise projesinden küçük bir kuble.

Despicable Me 2 müzikleri arasında yer alan Happy ve I am OTHER projesi altında yayınladığı klibi alışılagelmişten biraz uzun. Buna dayanarak da mütevazilikten uzak da olsa “dünyanın ilk” 24 saatlik klibini tanıtıyor bize. Happy hakkındaki yegane yorum ise Odd Future Wolf Gang Kill Them All (kısaca Odd Future, Golf Wang) kollektifinin beyni Tyler, the Creator’dan geliyor ve “NASIL OLDUĞUNU BİLMİYORUM BİR ŞUNA BAKIN” diyerek bir tweet atıyor.

24hoursofhappy.com adresi üzerinden klibi izleyebilir ve günün istediğiniz zaman dilimine geçerek ritm tutabilirsiniz.

Author

"Serim olmak kolay değil." diyerek distopik bir çerçeve çizmeye yeltensem de insan göründüğünden öte bir canlı değil. Hayatın sadeliği ise mutluluktan ibaret. Veyahut tam tersi. Twitter: @mert_serim

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.