13 Eylül gecesi düzenlenen Playstation State of Play etkinliği yaklaşık yirmi iki dakika sürdü ve bazı sürprizlere de yer verildi. Playstation State of Play’de gösterilmesi en çok beklenen oyun ise God of War: Ragnarök idi. Kaçırmış olanlar yayının kaydını izlemek isterse aşağıdaki videolara göz atabilir. Gösterilen oyunların detaylarını içeren liste için yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

Her Zamankinden Daha Güçlü ve Gerçekçi! Tekken 8 Trailerı State of Play’in İlk Gösterimi Oldu!

  • Yayınlanacağı Tarih: 2022
  • Platformlar: PlayStation 5, Xbox Series X, Xbox Series S, PC

State of Play’de duyurulan ve bilgisayar için de çıkacak olan oyunların arasında yer alan Tekken 8’in yaklaşık iki dakika süren tanıtım videosunda Jin Kazama ve Kazuya Mishima görülüyor. Unreal Engine 5 ile bir önceki oyunu Tekken 7’ye göre çok daha iyi grafiklere sahip olan Tekken 8, 4K çözünürlüğe sahip olacak! Çekinmeden diyebilirim ki Tekken serisi, oyuncuları boğmak yerine gittikçe gelişmeye ve dikkat çekmeye devam ediyor. Yayınlanma tarihinin detayları verilmemiş olsa da Tekken 8’in çıkış tarihi 2022’yi kapsayacak.

PS VR2 Teknolojisiyle Star Wars Evrenine Dalış! Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge – Enhanced Edition Duyuruldu

  • Yayınlanacağı Tarih: 2023
  • Platformlar: Playstation VR2

Star Wars evrenini hayal ederken hep ya Darth Vader ya da Obi-Wan olmayı dileyenler için çıta biraz aşağılara taşındı mı dersiniz? Bir droid tamir teknisyeni olan ana karakterin Batuu gezegenine zorunlu inişi ile başlanan bu VR oyununun hikayesinde Yoda ve Hondo gibi karakterlerle tanışacaksınız! İlk olarak Oculus Quest için çıkmış olan Star Wars: Tales From The Galaxy’s Edge’in Enhanced Edition Tanıtımlara göre, PS VR2 teknolojisinin gerçekliğiyle oyuncuların deneyimlemesi istenilen şey, VR ile mümkün olanı zorlayıp oyuncuyu hiç olmadığı kadar Star Wars’un bir parçası haline getirmek. 

Hogwarts Legacy Oyunundan Playstation’a Özel Quest Duyuruldu

  • Yayınlanacağı Tarih: 10 Şubat 2023
  • Özel Quest: Playstation 4, Playstation 5

Haunted Hogsmeade Shop Quest isimli yeni duyurulan görev, sadece Playstation 4 ve Playstation 5 için oynanılabilir olacak. Haunted Hogsmeade Shop Quest’ini bitiren oyuncular Hogsmeade’deki kendi dükkanlarına özel erişim elde edecek ve burada eşya ve teçhizat satabilecekler. Ayrıca oyunu Playstation 4 ve Playstation 5 için ön ödeme ile satın alan kişiler, Harry Potter evreninde “içen kişiye şans getiren iksir” olarak tanıdığımız Felix Felicis iksirinin tarifine ön ödeme ayrıcalığı ile sahip olabilecekler.

Sürmeyi Sevenler İçin Farklı bir Deneyim, Pasific Drive Duyuruldu

  • Yayınlanacağı Tarih: 2023
  • Platformlar: Playstation 5, PC

Şu ana kadar tanıtılan oyunlardan çok farklı bir imaja sahip olan Pasific Drive, koşu tabanlı bir oyun olacak. Tanıtım yazılarından elde edilen bilgilere göre oyundaki tek kurtuluş olan arabamızı anormalliklerle dolu Kuzeybatı Pasifikten Olympic Exclusion Zone’un kalbine doğru sürerken, uzun zamandır unutulmuş bir gizemi çözüyor olacağız. Oyuncular, ana üsleri olan terk edilmiş bir garajı kullanarak arabalarını zorlu koşullara ayak uydurabilmesi adına yükseltebilecekler.

State of Play’in Bekleneni God of War: Ragnarök’tan Dopdolu Bir Trailer Gösterildi

  • Yayınlanacağı Tarih: 9 Kasım 2022
  • Platformlar: Playstation 4, Playstation 5

En iyi kozun sona bırakıldığı State of Play etkinliği, Tekken 8 ile başlayıp God of War: Ragnarök ile sonlandırıldı. Playstation 2’den beri aşık olduğumuz God of War serisinin Ragnarök’tan bir önceki oyunu Thor’un çekicine atılan heyecanlı bakışlar ile sona ermişti. Yayınlanan trailer ise yine Thor’un gösterimi ile sonlanıyor. Birçok görsel harikalar ile dolu olan God of War: Ragnarök için belirlenen çıkış tarihi 9 Kasım 2022. Detaylı inceleme için sitede yer alan yazıyı buraya tıklayarak ziyaret etmenizi öneririz!

Author

İlgi alanlarına vakit ayırmayı ve hobileriyle uğraşırken kafa dinlemeyi seven kendi halinde bir insan. “Now your sanity and mine can die together!”

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.