Nintendo, 3DS’in resmi duyurusu yapıldığı ilk andan beri hayranların beklediği duyuruyu en sonunda yaptı. Game Boy Advance için yapılan ve acayip sükse yapan, hatta kuvvetle muhtemel en popüler Pokémon oyunu olan FireRed/LeafGreen yeniden yapımlarını, DS’in en çok satan oyunlarından biri olmayı başaran HeartGold/SoulSilver takip etmişti. Nintendo mobil platformda yeni nesle geçince de ister istemez insanın zihninde tek bir istek beliriyordu…. Bayanlar, baylar, dileklerimiz kabul oldu!

OmegaRubyAlphaSapphire

Pokémon’un üçüncü nesil oyunları Ruby ve Sapphire, bu Kasım ayında 3DS’e özel olarak geliştirilmiş versiyonlarıyla karşımıza çıkacaklar. Aynı FireRed/LeafGreen ve HearGold/SoulSilver gibi, bunların da isimlerinde havalı ön takılar var: OmegaRuby ve AlphaSapphire. Şimdilik ne Nintendo’dan, ne de The Pokémon Company’den detaylı bir açıklama gelmedi, fakat tahmin edebileceğimiz bazı şeyler var.

Bunlardan ilki ve en barizi, oyunun Pokémon X/Y grafikleriyle yapılacak olması, ki bu konuda hiçbir şikayetimiz yok. Daha önceki yeniden yapımlardan bir şey öğrendiysek, muhtemelen OmegaRuby ve AlphaSapphire X/Y’ın bazı temel özelliklerini de alacaktır, paten kayma, Pokémon-amie ve Super Training gibi… Tabii GTS, Wonder-Trade, PSS gibi modern özelliklerin de ekleneceği bizce kesin gibi.

Tabii Pokémon OmegaRuby ve AlphaSapphire’ın 3DS’e gelmesiyle ortada şöyle bir durum da oluşuyor: Bu iki oyun çıktığında Nintendo’nun yeni mobil konsolunda oynayamadığımız tek Pokémon nesli 1., en popüler nesil kalacak. İkinci nesil HG/SS sağ olsun, üçüncü nesil OR/AS sağ olsun 3DS’imizde oynanabilir olacak, dördüncü nesilden sonrakiler de zaten uyumlular. Bu sorunu çözmesi için de Nintendo’ya yıllardır söylediğimiz şeyi tekrar söylemek istiyoruz: FIRERED VE LEAFGREEN VIRTUAL CONSOLE’A GELSİN! Söz, paraya para demezsin Nintendo! Zor durumda şirketsin, lazım olur…

Her neyse, yeni yeniden yapımlarımızın duyuru videosu aşağıda. Siz ne diyorsunuz? Tekrar Groudon/Kyogre’la kavuşacağınız, Hoenn’e geri döneceğiniz için heyecanlı mısınız? Biz valla bir yerimizde kıpır kıpır olduk!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.