Old Man Logan, Marvel’ın belki de şimdiye kadar çıkardığı en kusursuz çizgi roman işlerinden biri. Bunu, hikayeyi okumuş herkes rahatlıkla söyleyebilir üstelik. Çünkü gerçekten de öyle: Çarpıcı ve dokunaklı öyküsüyle Wolverine’in en mühim arklarından kendisi.

Sanıyorum ki Old Man Logan, bu “yaşlanan kahraman” konseptli hikayeler arasında en çok tutanı olabilir. Mark Millar’ın şairane yazımı ile post-apokaliptik bir dünyadaki Logan’ın iç ve dış mücadelelerine tanıklık etmek, gerçekten de deneyimlenecek en güzel şeylerden biriydi. 2009 senesinde çıkan Old Man Logan’ın, sonralarda sil baştan kararıyla sıfırlanan Marvel evreninde tekrardan uyarlamaları da oldu üstelik; ancak Millar’ın öyküsü kadar tepe noktaya ulaşanı olmadı, yanlış mıyım?

old_man_logan___inked___turner___egli_by_surftiki_by_confuciusretaliation-d663hul

Aynı şekilde Steve Rogers’ın veya Clint Barton’ın da yaşlı dönemlerini Old Man Logan stili ele alan hikayeler Marvel’da mevcut. Fakat yine de hiçbiri bu kadar başarıyla konuşulmadı gibi. Üstelik bu hikayeyi temel alan Logan filminin en iyi uyarlama senaryo dalında Oscar adayı gösterilmesi de, rüştünü ispatlayan bir başka mahiyet kazanmasını sağlamıştı. Yani anlayacağınız, övülecek ve derinlemesine incelenecek çok özelliği olan bir çizgi roman hikayesiydi kendisi.

Peki Wolverine’den sonra o kadar tepede konumlanamayan Rogers ve Barton’a rağmen yeni bir yaşlı kahraman gerçekliği ne kadar tutar ya da dikkatinizi çeker? Çünkü çizgi roman takipçilerinin mühim karşılayacağını düşündüğümüz bir Marvel açıklamasını sunmak isteriz: Old Man Quill yolda!

old-man-quill-1142485-1280x0

Yazarlığını Ethan Sacks’in, çizerliğini ise Robert Gill’in üstleneceği Old Man Quill serisi, bu hafta düzenlenmiş olan Lucca Comics 2018 dahiliyetinde ilan edildi. Baş editör olan C.B. Cebulski ise şu beyanda bulunmuş:

“Old Man Logan evreninin devam hikayesi olacak. Old Man Logan’dan çok kısa bir süre sonra geçecek.”

Şubat 2019’da gelmesi planlanan serinin uzunluğu veya nasıl bir hikaye örgüsünü takip edeceği henüz net değil. Ancak elimizdeki tek bilgi olan Old Man Logan’a devam niteliğinde bir öykü olacağı gerçeği şimdilik çizgi roman okurları için yeteri kadar soru işareti ve teori kapısı açıyor halihazırda.

Ne dersiniz, Old Man Logan’ın devamı niteliğinde bir yaşlı Quill okumak hoş olur muydu sizce?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.