Kıyamet sonrası senaryoları hep ilginç bulmuşumdur. Hayal bile etmek istemeyeceğim felaketler sonucunda dünyamızın eski halinden eser kalmaması sonucu sizin bizim gibi sıradan insanların değişen şartlara, ortama ve yaşam mücadelesine adapte oluşunu izlemek birçok kez görsek de beni hiçbir zaman sıkmıyor. Biraz eski zamandan The Road favorilerimdenken, yakın geçmişten de Mad Max’i oldukça beğenmiştim. Yıllar içinde tekrar tekrar izlediğim ve ülkemizde de oldukça popüler olduğunu bildiğim I Am Legend filmini de bu janranın en önemli temsilcilerinden biri olarak görmek mümkün. Will Smith’in başrolünde olduğu film, bir virüs sonucu insanların zombivari yaratıklara dönüşmesini ve onlarla dolu bir şehirde köpeği ile birlikte hayatta kalmaya çalışan bir askeri viroloğun hikâyesini anlatıyordu bize.

Üzerinden tam on dört sene geçen ilk filmden sonra yıllar içinde Warner Bross devam filmine dair adımlar atmaya çalışsa da proje bir türlü hayata geçemedi. Fakat sizin de başlıkta gibi işler sonunda yoluna girip resmiyete kavuşmuş olacak ki başrollerimizden ilki olan Will Smith, I am Legend dünyasına dair bir gönderi paylaşarak sonunda projenin devam edeceğini doğruladı. Hikâyeyi nasıl devam ettirecekler bilmiyorum fakat internette dönen teoriler; ya filmin alternatif sonunun canon sayılacağı ve ana karakterimizin hikâyesinin devam edeceğini ya da Michael B. Jordan’ın oynayacağı, yeni bir karakterin başından geçen yeni bir maceraya odaklanacağını söylüyor.

Yukarıda bahsettiğim ihtimallerden ikincisi daha çok hoşuma gider açıkçası. Hem filmin orijinal sonu bozulmamış olur -ki başarılı bir sondu- hem de yine “tek başına” mücadele veren bir karakterin macerasını izlemiş oluruz. Gerçi eminim yine ilk filmde olduğu gibi bu devam filminde de bir yerlerden başka karakterler çıkarıp “Aslında yalnız değilmişim” klişesi işlenir yine. Ortalama üzeri bir iş olduğu sürece ben zevkle izlerim. Michael B. Jordan’ı zaten severim, kıyamet sonrası ortamları da severim; zaten ilk filmden de sorumlu olan Oscar ödüllü Akiva Goldsman bu filmin de senaryosunuz yazacakmış. Dolayısıyla sinemada çok rastlayamadığımız tür için, bekleyebileceğimiz bir devam filmi var artık.

Bu haber sizde herhangi bir duygu uyandırdı mı? Will Smith’in ne tür şekilde geri dönmesini istersiniz? Zombi hikâyelerinden sıkıldınız mı? Ne tür kıyamet sonrası dünyalar ilginizi çekiyor? İlk filmi seviyor musunuz? Kafanızın içindekileri bir şırıngaya aktararak aşağıya tedavinizi sunun.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.