İyi bir film için gelen ilk eleştirmen yorumları, cemre düşmesi gibi bir şey. Kaliteli bir fragmanın kötü çıkma ihtimali her zaman var. Eleştirmenlerin çok nefret ettiği bir filmi sevme ihtimalin de var. Ama sanki başlangıçta ilk adımı “Abi eleştirmenlerin ilk yorumu iyi” diye atıyorsan, sonra çok da kötü olmuyor. Gidip filmi izliyorsun, keyif alıyorsun. Eş dost beraber coşuyorsanız ne ala. Beraber coşmuyorsanız bile münferit bir eğlencen cepte gibi oluyor.

Ve arkadaşlar, Power Rangers için de, çok yüksek olmamakla birlikte, cemre düştü. Hayırlı olsun.

Power Rangers

Hemen eleştirmenlerin yorumlarına geçelim. The Hollywood Reporter yazmış:

Film teknik kaynaklarını öyle bir derleyip kullanıyor ki, abartı olmanın kıyılarında dolanırken bile dramatik gerilimi muhafaza edebiliyor. CGI karakterler ve özel efekt sekansları çok iyi yerleştirilmiş ve hep heyecan verici olmayı başarıyor.

Tam bir çüş diyecek insan, Power Rangers anlatılıyor yani çünkü burada… Sonra Wrap’in yorumları okuyorsunuz.

Orijin hikayesi klişeleri var, dünyayı kurtarma geyiği tahmin edilebilir. Ürün yerleştirmesi de maşallahlık. Ama enerjisi o kadar yüksek ki, bunların hepsini affediyorsunuz.

Mesela Critical Hit şöyle analiz edip masaya yatırmış filmi:

Orijin hikayesi meselesi çok uzun sürüyor, bir sürü şakası genç kitle için biraz ters, ama filmi izlemek çok eğlenceli bir hız trenine binmek gibi, sattığı şeyi almanız çok uzun sürmüyor. Hataları var, ama kaynak materyaline bakacak olursanız Power Rangers olmayı hak ettiğinden çok daha iyi.”

Bu arada daha negatif yaklaşanlar da var. Örneğin IndieWire şunları demiş:

Film çizgi film-vari deliliğini sahiplendiği zamanlarda çok eğlenceli. Ama nedense eli kurabiye kavanozunda yakalanmış çocuk gibi, bu tip neşeli anlardan ufak ufak kaçıyor. Birkaç bar sonra keseceksen, o meşhur Power Rangers müziğini niye çalarsın ki?

Ha Variety’de de biraz gömmüşler filmi. Onu da koyalım:

90 dakika boş genç muhabbeti çevirip, bayık bir orijin hikayesi anlatıp, pire için yorganlar yakıldıktan sonra Power Rangers en sonunda Birdman’in dalga geçtiği o blockbuster dekadanlığına bulanmış aksiyon sahnelerinden birine başlıyor. Abur cubur gibi düşünün. Sizin için kötü olduğu çok belli, ama yine de izlemesi eğlenceli.

Yani genel olarak, ne deniyor? Gerizekalı, ama eğlenceli bir film çekilmiş. E okey! Orijinal Power Rangers zaten çok gerizekalı, ama sadece çocuksan çok eğlenceli bir diziydi. Bu çok gerizekalı + her yaş için çok eğlenceli olabilirse, benden bir bilet keser. Her filme de ruhumuzu beslesin diye gitmiyoruz sonuçta, değil mi? Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.