CCP World of Darkness Online’ın iptalini geçtiğimiz günlerde duyurmuş, ardından biz de bunun enden iyi bir şey olduğunu sizlerle paylaşmıştık. Ben Affleck’in konuyla ilgili görüşlerini kuvvetle muhtemel yazının altında belirecek önerilerden bulup, okuyabilirsiniz. Fakat yine de insanın içinde, her ne kadar WoD’un MMO’ya evrilmemesi aslen iyi bir şey olsa da, bir şüphe belirmeden edemiyordu. CCP bir daha EVE Online ile yakaladığı başarıyı görebilecek miydi? Ne de olsa World of Darkness Online’dan evvel, bir başarısızlıkları daha vardı: DUST 514.

İzlanda bazlı CCP, EVE Online evreniyle bağlantılı olmasıyla övgü toplayan PS3’e özel FPS DUST 514 ile beklenen başarıyı elde edemedi, ama sütten ağızları yanmış, yoğurtlarını üfleyerek yiyorlar. Türkiye işi metaforumuz çok meseleye hakim etmediyse sizi, şöyle açıklayalım: CCP DUST’ta n öğrendiklerini toplayıp, yeni bir MMOFPS peşinde koşuyor.

combat

CCP’nin yeni MMOFPS’sinin ismi Project Legion. Kotaku oyunun yapımcılarına “Bu DUST 514’le yapamadığınız şeyleri yapma çabanız mı?” diye sormuş, yapımcılar da “Evet, az çok öyle” demişler. Yani anlayacağınız, DUST 514’ün ruhani takipçisi bile diyebiliriz oyuna. Zaten yapan ekip de aşağı yukarı aynı, CCP’nin Şangay ekibi.

Ama bu sefer lobi bazlı bir FPS yapmayacaklar. Bu tamamen EVE gibi bir Sandbox MMO olacak. İstediğiniz zaman, istediğiniz yere gidip, istediğiniz şeyi yapabileceğiniz türden bir kum havuzundan söze diyoruz. Loot peşinde Borderlands-vari görevler yapmak mı istersiniz, keşif yapmak, EVE’de olduğu gibi meta-game üzerinden görevler verip almak, kaynak toplayıp, EVE Online oyuncularına satmak… CCP Project Legion’ın DUST’tan daha fazlası olmasını istiyor. Başarabilecekler mi göreceğiz. Oyun bu sene içerisinde oynanabilir bir sürümle karşımıza çıkma niyetinde. PC’ye özel olacak gibi gözüküyor. Meraklanmayın, DUST 514’te öngörülebilir gelecekte PS3 için aktif olmaya devam edecek.

CCP Allah’ın hakkı üçtür diyerek bu sefer başarılı olabilecek mi? Yoksa “Sadece EVE yapabilen firma” olarak mı kalacaklar. Bunu işte Project Legion gösterecek. Merakla bekliyoruz.

 

(via: Kotaku)

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.