2008 yılında Robert Downey Jr.’ın “I’am Ironman” repliğiyle hayatımız değişti, hem de hepimizin. Her ne kadar bu görüşümde objektif olmasam da yalnız değilim, biliyorum. Robert Downey Jr. bir anda Holywood’un en çok aranan elemanı oldu, sinema sektörü baştan aşağı değişti ve biz yaşımız büyük küçük fark etmeksizin onun hayranı olduk. Şimdi Robert Downey Jr. ona olan bu hayranlığımızı iyice pekiştirmek için çocukluğumuzun en güzel hatıralarından biri, Dr. Dolittle olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Her ne kadar Dr. Dolittle’ın maceralarının başlangıcı yirminci yüzyılın başlangıçlarında olsa da birçoğumuzun Dr. Dolittle ile ilk tanışması zannediyorum ki Eddie Murphy ile birlikte olmuştur. John isimli bir doktorun hayvanlarla konuşabilme yeteneğinin ortaya çıkmasının ardından yaşadığı maceralar, küçükken hepimizin gülerek izlediği hikâyelerden biriydi. Şimdi ise bu değişmek üzere…

Fragmandan anladığımız kadarıyla Robert Downey Jr.’ın Dolittle’ı, hayvanlarla konuşma gücünü yeni fark eden biri değil, gücünü uzun süredir kullanan birisi. İnsanlardan uzakta, envai çeşit hayvan ile beraber bir adada yaşayan Dr. Dolittle’ın macerası bizim çocukluğumuzda hatırladığımız gibi bir komedi değil, daha fantastik daha epik ve daha heyecan verici.

Aslına bakarsanız Dr. Dolittle’ın hayatı Unfortunate Events filminden hatırlayacağımız Kont Olaf’ın hikâyesi ile benzerlikler içeriyor gibi gözüküyor. İki küçük çocuğun kendisini, yaşadığı adada ziyaret etmesiyle beraber Dr. Dolittle’ın yaşamı bir daha aynı olmayacak şekilde değişiyor. Hayvan dostlarının büyük yer kapladığı bu macera, kimi zaman onları kraliyet saraylarına kimi zaman da korsanların karşısında deniz savaşlarına götürüyor.

https___blogs-images.forbes.com_scottmendelson_files_2018_03_DZUJfWKU0AAT96G-1200x1200

Özellikle fragmanda kullanılan Louis Armstrong’un “What a Wonderful World” şarkısının yavaş bir şekilde kullanılması ve yaratılan dünyanın güzelliği beni filme gitmek için ikna etti. Ayrıca filmin seslendirme kadrosundaki Emma Thompson‘dan Tom Holland‘a, Selena Gomez‘den Rami Malek‘e kadar uzanan ünlüler listesi de resmen ağız sulandıran cinsten.  Eh,  bütün bunlara ek olarak bir de Robert Downey Jr.’ı ekranda görebilecek olmak yetti de arttı bile. Hani zaten çok seviyorduk adamı, bir de Infinity War filmindeki vedasından sonra 3000 kat daha fazla sevmeye başladık.

Önümüzdeki Ocak ayında izleyici karşısına çıkmak için hazırlanan Dr. Dolittle filmi hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce de çok tatlı olmamış mı?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.