Rocket League ansızın, hiçbir ikaz vermeden hayatımıza girip; arkadaş ortamlarımızın bir numaralı toplu aktivitesi olalı takriben beş ay geçti. Yedi Temmuz’da oyun çıktı, PS4’ü olan PS4’üne, PC’si olan PC’sine indirdi ve o dakikadan beri kimin evinde toplaşırsak muhabbet illa ki “abi Rakıt Lig?” kıvamına geliyor. Ve her seferinde, peşinden de şöyle bir cümle kuruluyor: “Ya yeni şunu eklemişler geçen…”

Psyonix, oyununun çıkış sonrası desteğini sürdürmekle ilgili bizce diğer tüm bağımsız geliştiricilere bir iki bir şey öğretebilir. Oyuna devamlı gelen yamalar ve güncellemeler bir yana; arabanızın üzerinize koyabileceğiniz saçma sapan ıvır zıvırların sonunun katiyen gelmemesi bir yana, Back to the Future gibi “özel gündür dedik” diyerek çıktıkları maceralar bambaşka bir yana. E şimdi elimizde yeni iki tane güncelleme var. Bunlara da bakılması, sonrasında da yine arkadaş ortamında tüm bunların bir denenmesi farz değil mi?

Rocket League Chaos Run

 

İlkini önce aradan çıkartalım: Chaos Run. Aradan çıkartıyoruz, zira kendisi ücretli bir DLC. Bence baya baya bu noktada Mad Max: Fury Road’ın lisansını almaya çalışıp, duvara toslamışlar, sonra da bunu yapmışlar; zira buram buram Fury Road kokan bir eklenti kendisi. Oyuna Wasteland diye bir harita ekliyor, iki yeni araç var; aynı zamanda da arabanızı tam bir Interceptor’a çeviren boyalar, şapkalar falan ekliyor. Amerikan fiyatı 3.99$ olarak belirlenmiş, bize muhtemelen 11-12TL bandından gelecektir. Çıkış tarihi 1 Aralık.

İkincisi ise bizim daha ilgimizi çekiyor; zira, ee, kendisi bedava. 14 Aralık’ta oyuna ücretsiz olarak Snow Day modu eklenecek. Akabinde de oyunu oynarken kazanabileceğimiz, tamamen rastgele hediyeler var. Şapkalar, antenler ve izler bunlar; ama kazanmak için belirli bir yöntem izleyemiyorsunuz. Sadece maç oynuyorsunuz, şansınız yaver giderse de oyun size hediye olarak bunlardan birini bırakıyor. Bizim daha ziyade ilgilendiğimiz kısım ise bu Snow Day modu; zira bildiğimiz Rocket League, bu modla birlikte hokey oluyor! Saha buza dönüyor, top da bir puck oluyor. Beraberinde gelen fizik değişimleri de cabası! Valla sizi bilmiyorum, ben şahsen Rocket League’i bir de arkadaş ortamında hokey moduyla denemek için resmen sabırsızlanıyorum!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.