Şu Ekim ayının sonu itibari ile bizi inanılmaz bir dizi maratonu bekliyor arkadaşlar, farkında mısınız? Çoğu dizi, sezonu çoktan açtı, bilmem kaçıncı bölümlerini yayınlamaya falan devam ediyor. Ama bu sırada asıl bizim camiayı ilgilendiren televizyon şovlarının büyük bir bölümü de karanlıklardan çıkıp “yedinci seviyeye hoş geldin” demek için bekliyor sanki. Bir anda heyecan seviyemizi yukarı çekmek, bombardımanlarıyla kafamızı hallaç pamuğuna çevirmek için şafak sayıyorlar.

Bu yolda olan güruhun içinde malum Marvel dizisi Runaways de var bildiğiniz üzere. 21 Kasım’da Hulu sayesinde izleyici ile buluşacak olan yapım için dün New York Comic Con bünyesinde bir dakika civarında bir fragmanı patlattılar aniden. Şu ana kadar yazıp çizdiğimiz, konuştuğumuz; yeri gelince şikayetlendiğimiz, sevdiğimiz her türlü şeyi biraz daha ayrıntılı görme şansımız oldu gibi bu sefer. Çok uzatmadan size fragmanın orijinal hali ile baş başa bırakıyorum hemen:

https://www.youtube.com/watch?v=Z6_0dJkjFAM

Kısa bir fragman özeti yapayım: Sanırım bu dizi olmuş. Fakat hala karakter olarak Molly, Chase ve Hernandez ebeveynleri ile ilgili birtakım bastırılamamış kaygılarım var, yalan değil. Ama o meseleleri her bir yazıda fazlasıyla deştiğim için artık farklı konulardan bahsedip, güzelleme yapayım diziye istiyorum. Hatta bir önceki Runaways yazısında söylediğim “heyecan metrem sismograf makinesinden hallice” gibisinden sözlerimden sonra, onca sayıp sövmeme rağmen neden fragmanın hoşuma gittiğini daha rahat anlarsınız diye umuyorum.

Öncelikle gördüğümüz sahnelerin hepsi çizgi romana çok ama çok sadık kalınmış sahneler. Hem de her biri. Arkada çalan şarkıyı takmazsanız, biraz daha Pride üyelerinin yaptığı pisliklere uygun sert bir şeylerle izlemeyi hayal ederseniz, fragman daha da güzelleşiyor hatta.

asd

İlk volume açısından şu anda görünen bir pürüz yok gibi, o yüzden rahatız. Öte yandan, geçenlerde yayınladıkları çizim poster ile umutlarımı yeniden yukarıya geçen Hulu’nun, Old Lace’i de ekibin arasında göstermelerinden ötürü fazla heyecanlanmıştım. Neyse ki fragmanda 1:03-04 civarında Molly’nin üzerine koca halkalı burnuyla yaklaşan o tuhaf yaratık da gözümüzden kaçmadı. Korkulan olmayacak, Old Lace kesin ve net bir şekilde takımda var! Dans, renk!

Peki güçleri konuşalım mı biraz da? Güçlerde efekt açısından dert yanacağımız bir şey gözükmüyor, bu da çok iyi haber. Karolina’nın adeta gökkuşağından hallice parlayan bedenini şimdilik tam anlamıyla görmesek de ve Molly’nin aslında pembe olması gereken parlak gözlerinin sarımsı tonlarda yansıtsalar da her şey yerinde ve tadında gibi.

Ha bir de, unutmadan ekleyeyim şuraya. Nico Minoru, takma ismiyle Sister Grimm, karakterinin ebeveynleri Darkhold alemleriyle fazla içli dışlı tipler olduğu için yabancı sitelerde dönen bir “Doctor Strange ile bağlanacak” muhabbetlerine biraz değinelim istiyorum ufaktan.

asdasdasdas

Şimdilik hiçbir habere o ölçüde güvenmek istemiyorum ama Mystic Arcana serisinde anlatılan hikayesiyle Sister Grimm’in aslında Doctor Strange ile fena halde bağlantıları var. Spoiler vermeden nasıl anlatırım emin değilim ama diziye böyle bir bağlantıyı bolca yedireceklerse şimdiden oynayın. Benim tek korkum film evreni ile dizi evrenlerindeki bağlantıyı çok net sağlama problemleri açıkçası, eğer Hulu ve MCU o konuyu aralarında hallettiyse referanslar bulmamamız için pek bir neden göremiyorum.

Özet geç diyenler için tekrar edeyim: Şu bir buçuk dakikalık fragmandan anladığımız kadarıyla dizi çizgi romana sadık, bir iki pürüz haricinde tüm sezonu izlemelik tat bile verecek gibi. Fazla batırmalarından korkup duyduğum endişe ve Hulu’nun başarısına güvencem ile çalkalanan heyecan metrem şu sıralar yukarılarda biraz ama siz bana aldırmayın. Ben zaten çok şey söyledim, takip eden herkes az çok biliyor ne düşündüğümü; mühim olan siz ne düşünüyorsunuz? Cloak&Dagger gibi aşırı tetikleyen bir malzeme sunmadıkları için bir şans vermeye hazır mısınız Runaways’e? Yoksa çoktan hype trenindeki yerinizi aldınız mı? Yorumlarda belirtin yahu!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.