Futurama çok özel bir diziydi.

Önce bunu söyleyerek başlayalım. Futurama sadece animasyon kategorisinde değil, genel olarak seri hikaye anlatımı alanında çok özel bir işti. Sadece zeki, sadece komik, sadece duygusal ya da sadece içten değildi; bütün bunların her zaman, herkes için her biriydi. Bazı esprilerini anlamak için matematik diploması gerekiyordu, bazen yanlarınız yırtılıyordu gülmekten, Fry küçük kardeşiniz Leela ablanız gibi oluyordu ve gerçekten boğazınıza yumru yapıştırıyordu dizi on bölümde bir.

Bütün bunları niye sil baştan anlatıyoruz peki? Çünkü geçtiğimiz gün Reddit üzerinde dizinin yaratıcısı Matt Groening, baş yazarı David X. Cohen ve iki başrolü Billy West (Fry, Farnsworth, Zoidberg, Brannigan) ile John DiMaggio (Bender) bir toplu AMA verdiler. Çok mühim bir bilgi çıkmadı işin içinden. Kadro favori bölümlerini saydı, duygusal anıları andı. Tek mühim haber, David Cohen’in felaket gizemli bir biçimde verdiği “Dizi ya da film olmayan bambaşka bir şey geliyor yazın” haberiydi.

Lakin bir noktada muhabbet döndü dolaştı Futurama’nın en önemli yan karakterlerinden biri olan Richard Nixon‘a geldi. Bilmeyenler için, Nixon’ın özel sıvılar yardımıyla bir kavanozda muhafaza edilen kesik kafası dizinin ömrü dahilinde Dünya başkanlığına aday olup kazanıyor, başkan yardımcısı kafasız, yani gerçekten kafası bulunmayan Spiro Agnew ile dünyayı yönetmeye başlıyordu. Nixon’ı neden diziye kattıklarını sordu bir Redditor bu AMA seansında. Ekip “Yazarlar kavanozdaki bir kafanın Aroooo deyişine çok koptular” diye açıkladı. İşte o an, bir başka Redditor şu videoyu paylaştı.

Futurama hayranı değilseniz, bu 11 saniye size hiçbir şey ifade etmeyecek. Ancak size garanti ediyorum. Futurama hayranı olanlar şu an bu satıra gelemediler bile videoyu döndür döndür izlemekten. Eğer bilmiyorsanız, görmediyseniz son üç sene içinde, bir yere yer imi olarak kaydedin. Gününüz kötü geçince de açın izleyin.

Cümleten hayırlı olsun.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.