Marvel tarafından Tom Cruise neden Iron Man olmadı sorusunun cevabını alıyoruz.

Tom Cruise aslında Iron Man olacakmış gibi ufak bir bilgi kırıntısıyla başlayan cümle ile geçen bunca yıl içinde; Tom Cruise, Iron Man olsa nasıl bir performans sergilerdi, karakter şimdiki gibi ikonik bir hale gelir miydi veya bu kadar uzun soluklu bir seride boy gösterir miydi, hepsini geçelim Robert Downey Jr, tam olarak bu rol için biçilmiş kaftan değil miydi sorularını tartışıp durduk. Bunlar bitince de Doctor Strange In the Multiverse of Madness filminde Tom Cruise’u cameo olarak görme ihtimaline yöneldik. Peki, sahiden madem bir ihtimal vardı da Tom Cruise neden Iron Man olmadı?

Tom Cruise neden Iron Man olmadı?
Tom Cruise neden Iron Man olmadı?

Bu sorunun cevabını bizzat Marvel Cinematic Universe’ün başındaki kişi olan Kevin Feige’nin, bir kitap için verdiği bir röportajdan alıyoruz. Joanna Robinson, Dave Gonzales ve Gavin Edwards tarafından yazılan MCU: The Reign of Marvel Studios kitabı; MCU’nun nasıl Hollywood’da ve popüler kültürde dominant bir oyuncu olduğunu, sektörden kişilerle yapılan röportajla ortaya koymaya çalışıyor.

Feige’nin, Tom Cruise neden Iron Man olmadı sorusuna cevabı kitapta şöyle yer buluyor:

On yıl önce, Iron Man’in hakları 20th Century Fox’tayken, 34 yaşındaki Tom Cruise, Tony Stark olma fikrine sıcak bakıyordu. Ancak Cruise’un o dönemde istediği ücret, Fox gibi kârlı bir stüdyonun, denenmemiş bir süper kahraman fikri için riske atmaya hazır olduğundan fazlaydı.

Tom Cruise neden Iron Man olmadı?

Yani Tom Cruise, filmden 10 yıl öncesinden beri konuşulmuş ama Tony Stark karakterini oynamak için istediği para çok fazla bulunmuş ki film çekilene kadarki süreçte stüdyo bile değişmişti. Top Gun: Maverick tanıtımları sırasında Tom Cruise’a, zamanında onun Tony Stark olması ihtimali ilgili bir soru sorulduğunda; onun cevabı şu şekildeydi:

Yakın değildi, yakın değildi. Robert Downey Jr’ı çok seviyorum ve ondan başkasının bu rolde olduğunu hayal edemiyorum.

Sonuç olarak Tom Cruise neden Iron Man olmadı sorusunun cevabına ulaşıyoruz ve bu kadar zaman sonra onun tekrar adı bu rol ile anılacak mı bilmiyoruz. Kim bilir, belki de Avengers: Secret Wars yaklaşınca bu heveslerin fitili yine ateşlenir.

Author

Sabah kuşağı çizgi filmleri müdavimi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.